додому Новини Майже 2 тис. грн. потрібно, аби зібрати до школи цьогорічного першокласника

Майже 2 тис. грн. потрібно, аби зібрати до школи цьогорічного першокласника

554

До початку навчального року залишилося кілька тижнів, і батьки вже починають підраховувати, скільки коштуватиме зібрати до школи учня цього року. Найдорожче підготувати першокласників. Сьогодні на тернопільському ринку ажіотаж, найбільше люди купують канцтовари та одяг. Шкільна форма, нове взуття, ранець, зошити, ручки, олівці, фломастери – усе це батькам обійдеться в середньому у півтори – 2000 гривень.

Тернополянка Христина готує свого Дмитрика до першого класу. Аби купити все, необхідно приблизно дві тисячі гривень, підраховує жінка.

Христина, тернополянка, мама першокласника: "Залежно як хто оцінює свій бюджет. Приблизно дві тисячі потрібно, це в середньому, але як хто".

Жінка почала з купівлі шкільної форми, саме на неї потрібно найбільше грошей. Цьогоріч комплект "трійка", а це штани, жилет та піджак вітчизняного виробництва коштує від 400 гривень. Перевагу надають формі синього кольору.

Пані Людмила, продавець шкільної форми: "Звичайно, з кожним роком ціна відрізняється, є більшою, сьогодні в нас можна купити за 390 гривень "троєчку" як для хлопчиків так і для дівчаток. Немає значення чи перший чи одинадцятий клас, ціна одинакова".

У більш як 150 гривень обійдеться тернополянам пара нового взуття для першокласника. Ціни, кажуть продавці, такі ж як і минулоріч. Проте, попит значно менший.

Пан Володимир, продавець взуття: "Дитяче взуття від 100 до 160. Кросівки від 80 до 150. Якщо фабричне, то туфлі 320-350 гривень. А є зараз попит, ажіотаж? Ні, люди не мають грошей".

Далі у списку першачка – придбання ранця. Його вартість від 100 до 500 гривень, в залежності від якості та виробника.

Пані Тетяна, продавець ранців: "Ажіотаж почав відчуватись десь приблизно 2 тижні тому. Но набагато більше, ніж минулого року і користуються попитом як дешеві, так і дорогі сумки. Від 100 і до 500, бачу, що не можна так розділяти, дешеві і дорогі, потрібно різне".

Пані Оксана, продавець ранців: "Тачки", "Маші і ведмідь", "Вінкси", в більшості діти вибирають, перепруть і беруть те, що вони хочуть, ане батьки".

Наповнити портфель зошитами, олівцями, фарбами, альбомами та пластиліном, – обійдеться в середньому у 500 гривень. Ціна зошитів залежить від виробника, якості паперу і кількості аркушів. Зошити на 12 аркушів на ринку сьогодні продавали за 1-1,50, на 96 аркушів, їх купують учні старших класів, – за 6 гривень. Кольорові олівці – 15, щоденники – 10, пенали від 10 до 15 гривень.

Пані Оксана, продавець канцтоварів: "Саме необхідне, на одну дитину десь придблизно 150, 180 гривень, так в середньому. Суто канцтовари, зошити, ручки,  олівчики, таке необхідне".

Для уроків фізкультури учням знадобиться й спортивна форма – її вартість на тернопільському ринку від 200 гривень, така ж ціна й кросівок. Тому, аби відправити дитину до школи необхідно приблизно 1500-2000 гривень, і це за умови, якщо купувати все за середніми цінами міського ринку Тернополя.