додому культура Люди які втратили слух, зір чи не мають здатності вільно пересуватись, презентували...

Люди які втратили слух, зір чи не мають здатності вільно пересуватись, презентували свою творчість

936

vlcsnap-2016-06-01-15h03m50s803Люди які втратили слух, зір чи не мають здатності вільно пересуватись презентували свою творчість на фестивалі “Барви життя”. Попри фізичні вади, вони знаходять силу займатися мистецькими речами. Дехто з них співав, танцював, а хтось презентував малюнки. Для людей з обмеженими можливостями “Барви життя” – це можливість не тільки показати свої здобутки а й поспілкуватися один з одним.

Наталія Бучак участь у фестивалі бере втретє. У жінки поганий зір. Каже, спів для неї – це духовна відрада. Цього разу виконувала пісню про маму. Репертуар вибрала не випадково. У самої двоє дітей, тож прекрасно розуміє як – це важливо.

– Я співала пісню ” Моя мама”. Це в честь того, що сьогодні день присвячений дітям. І мама – це є дороге. Дитина для мами – це є дороге. І я вирішила, що травневі свята присвячуються більше мамі, дітям. Людина як бачить то собі знайде таку роботу, а така людина – не може дати собі раду в такому житті. І вона мусить то, що Бог дав голос то ми тим , як сказати, і заробляєм, – розповідає учасниця обласного етапу Всеукраїнського фестивалю ” Барви життя” Наталія Бучак.

Цього року обласний етап Всеукраїнського фестивалю “Барви життя” зібрав 25 учасників з різних областей Тернопільщини. Вік необмежений. Виступали як дорослі, так і діти.


Організатори запевняють. “Барви життя” – це не просто фестиваль чи конкурс. Насамперед – це можливість для людей з фізичними вадами відчути, що вони не самі, поспілкуватися один з одним та продемонструвати свою творчість.

– Найперше завдання яке для нас стоїть – це їхнє спілкування. Тут присутні учасники з різних таких категорій – це є глухонімі. Є з обмеженим зором. Є люди які інваліди по певних обставинах. Від природи або цей. І наше головне завдання просто їх звести до купи, щоб вони просто поспілкувалися, щоб мали можливість порадуватися життю, – каже директор Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Володимир Сушко.

По закінченню обласного етапу фестивалю учасники отримають солодкі призи. Невдовзі дехто з них поїде представляти Тернопільщину у Київ.