додому Новини Людей, які знають есперанто, у світі є близько 20 мільйонів

Людей, які знають есперанто, у світі є близько 20 мільйонів

1173

vlcsnap-2015-02-05-15h06m23s153Мова есперанто відкриває світ – у цьому переконаний і доводить на власному прикладі президент Української есперанто асоціації Євген Ковтонюк. Есперанто – це штучно створена мова ще у 1887 році. Людей, які знають есперанто, у світі є близько 20 мільйонів. Про міжнародну мову, яка не належить жодній країні світу, далі в сюжеті.

Мову есперанто створив польський лікар і поліглот Людовик Заменгоф. Есперанто – це не єдина штучна мова у світі, але саме вона стала найпопулярнішою. Секрет її успіху, очевидно, у простоті. Алфавіт складається з 28 букв, які відповідають такій самій кількості звуків. Оскільки мову цю створювали спочатку письмову, а потім усну, то вона легка у вивченні. Президент Української есперанто асоціації пояснює, вона у 12 разів легша, ніж англійська чи російська.

– Мова не створена таким чином, щоб щось зубрити. Вона абсолютно зрозуміла, вона складена з коренів слів і за допомогою афіксів, префіксів, суфіксів, закінчень можна творити мову. Тому не треба зубрити мову, а її просто треба логічно будувати. Словниковий запас цієї мови набагато більший, ніж будь-яка мова. Це приблизно, як російська і англійська разом взяті. Здавалось би… Тобто це феномен мовний, – каже ЄВГЕН КОВТОНЮК, президент Української есперанто асоціації.

У Парижі діє академія есперанто, тому мова на місці не стоїть, її розвивають. Євген Ковтонюк каже, переконався на власному досвіді, есперанто справді зближує навіть незнайомих людей.

– За три місяці я вивчив цю мову, а тоді зрозумів її прагматичність, коли багато мандруючи по світу я зрозумів, на скільки вона корисна. На багато корисніша, ніж в тому числі англійська і французька. Якщо ви станете біля Біг-Бена і скажете “Я знаю англійську!” Ну і що? Всі пройдуть повз, а коли я скажу: “Я знаю есперанто” і там буде хоч один есперантист, то я вже нагодований, переночований і все в порядку, розповідає ЄВГЕН КОВТОНЮК, президент Української есперанто асоціації.

Мову есперанто можна вивчати і в Тернополі у клубі “Терноцвіт”. Очолює клуб Ігор Галайчук, тел. 050-69-75-723