додому надзвичайне Лише в п’ятницю мінусова позначка термометра зміниться на плюс

Лише в п’ятницю мінусова позначка термометра зміниться на плюс

389
Лише в п'ятницю мінусова позначка термометра зміниться на плюс

Минулої ночі тернопільські синоптики зафіксували історичний мінімум температури в Тернополі, а саме  – 15 градусів. Востаннє доба 25 березня була найхолоднішою у 1963 році, тоді температура сягала 12 градусів морозу. Холодно буде і наступних кілька днів. Лише у п'ятницю, 29 березня, мінусова позначка на термометрах зміниться на плюс.

Найближчих кілька днів погода на Тернопільщині буде обумовлена впливом атмосферних фронтів. Синоптики прогнозують місцями невеликий сніг, на дорогах зберігатиметься ожеледиця, вночі та вранці у деяких районах області туман. Температурні показники, зі слів завідувача сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру, поступово будуть підвищуватись.

26 та 27 березня вночі прогнозують 8-13, подекуди 18 градусів морозу, вдень позначка підвищиться до 2-7 градусів морозу. 28 березня у четвер – вночі -5-10 градусів, вдень близько 0. І лише 29 березня у п'ятницю мінусова позначка термометра зміниться на плюс, в гідрометеоцентрі прогнозують опади: подекуди мокрий сніг і дощ, вночі температура сягатиме від 4 до 9 градусів морозу, а вдень від 1 до 6 градусів тепла. В суботу, 30 березня буде ще тепліше – вдень до +9.

В народі вірили: в березні зима відступає, а весна перемагає. Сьогодні ж, кажуть метеорологи, клімат на планеті змінюється. А тому впродовж останніх років в Україну справжня весна приходить традиційно у квітні. Втім, синоптики вважають, що й квітневі похолодання – звичне явище для нашого регіону.