додому Новини Лише дві учасниці написали без жодної помилки Радіодиктант національної єдності

Лише дві учасниці написали без жодної помилки Радіодиктант національної єдності

509

Лише дві учасниці написали без жодної помилки Радіодиктант національної єдності 2023 року – вчителька української мови та літератури з Волинської області Галина Шура та львів’янка, постійна учасниця радіодиктанту Христина Гоянюк. Українське радіо оголосило результати радіодиктанту. На переможців чекають подарунки.

Щодо інших результатів, то ще п’ятеро людей написали радіодиктант з однією помилкою. Вони також отримають подарунки. На перевірку свої роботи надіслали майже 20 тисяч людей, три тисячі робіт у паперовому форматі. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку.

Листи надійшли з 39 країн, навіть один лист із Москви. Найстаршою учасницею диктанту стала 90-річна незряча жінка. З написанням диктанту їй посприяла сусідка, яка допомагає з господарством. До комісії, яка перевіряла роботи, входило семеро експертів. Їхні імена не розголошуються. Головою комісії була Олена Масалітіна. Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Диктант відбувається в День української писемності та мови, він же день пам’яті Нестора Літописця (раніше це було 9 листопада, а з 2023 року, через реформу церковного календаря — 27 жовтня). Результати оприлюднюють у грудні.

Львів’янка Христина Гоянюк пише диктанти щорічно упродовж 23 років. У 2020 році вона була єдиною учасницею, яка написала радіодиктант без жодної помилки. Також вона перемогла у 2022 році, зробивши найменше помилок. Зазначимо, що через авторську пунктуацію тогорічний диктант без помилок не написав ніхто.