додому суспільство Лише 1/5 охочих тернополян отримала безкоштовно телетюнери

Лише 1/5 охочих тернополян отримала безкоштовно телетюнери

499

З 1 січня 2015 року Україна перейде на цифрове телебачення. Дивитися телевізор у високій цифровій якості можна буде лише за допомогою спеціального адаптера – телетюнера. На сьогодні лише п’ята частина з усіх тернополян, які мали право на безкоштовний телетюнер, його отримали. Таким правом скористались інваліди І та ІІ групи, інваліди війни ІІІ групи, особи, які виховують дитину-інваліда, малозабезпечені сім'ї та ті, що отримують субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Отримати безкоштовно телетюнер у Тернополі зголосились трохи більше п’яти тисяч людей. Видали їх у п’ять разів менше. На решту поки немає грошей.

21 березня минулого року кабінет Міністрів видав постанову "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобів приймання сигналів цифрового телерадіомовлення". Головним розпорядником бюджетних грошей та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держкомтелерадіо. А органи праці та соціального захисту були визначені як уповноважені особи, які приймали документи на забезпечення телетюнерами та інформували людей. Прийом заяв завершився ще влітку.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики міськради Тернополя: "Громадяни до 1 липня 2012 року подавали заяву уповноваженому представникові, тобто до органу соціального захисту. Прийом заяв був закінчений 1 липня 2012 року".

Проте, не усі кому телетюнер мав би належати безкоштовно, його отримали. Заяв від тернополян надійшло понад 5 тисяч, а телетюнерів видали трохи більше тисячі.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики міськради Тернополя: "Ми проаналізували, хто був забезпечений в місті Тернополі телетюнерами. Згідно заяви, яку подавали громадяни для забезпечення, то тут треба було вказати на сьогоднішній день чим користується пільговик, який має намір отримати телетюнер: ефірним, кабельним, чи супутниковим телебаченням. І от, згідно того аналізу, який ми провели, тих 1027 осіб, які отримали телетюнери – це ті люди, які вказали в заяві, що вони забезпечені лише ефірним телебаченням".

Аби написати заяву на безкоштовне отримання телетюнерів тернополяни приходять і зараз, проте їх вже не приймають.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики міськради Тернополя: "Є поодинокі звернення до нас стосовно того, що люди хотіли б ще написати цю заяву, але оскільки є постанова Кабінету Міністрів, якою припинено прийом заяв, ми також зверталися за роз’ясненнями в головне управління. Ми не можемо зараз приймати заяв, тому що формування бази закінчене, інших розпорядчих документів про те, що може бути продовжений термін прийняття заяв нам не надходило, тому на даний момент, можливо щось надалі зміниться, але про це ми не можемо зараз однозначно говорити".

Чи отримають безкоштовно телетюнери всі тернополяни, які писали відповідні заяви, поки що невідомо. Минулого року бюджетні гроші на телетюнери використали повністю, а у бюджеті на 2012 рік, вони не закладені.

попередня статтяУ Тернополі 16 лютого будуть проводжати зиму
наступна статтяПодатковій міліції України – 15 років