додому Новини Львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували маленького тернополянина

Львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували маленького тернополянина

445
У Львові врятували 5-річного сина захисника з Тернополя. Нирка дитини загинула, а замість неї утворився великий мішок з інфікованою сечею. Небезпечне для життя утворення успішно видалили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая. 
Маленького пацієнта звати Давидко Зілінка.  . Коли хлопчику було три рочки, батьки привели його на планове УЗД. Під час обстеження медики не виявили здорової лівої нирки на тому місці, де вона мала би бути.
За 2 місяці постійних обстежень спеціалісти встановили, що ліва нирка Давидка – зморщена. Тобто орган у дитини був атрофований, зменшений у розмірах і вже почав втрачати вміння виробляти сечу та фільтрувати її. Ба більше – помітили, як на місці зморщеної нирки почало формуватися якесь утворення.
З часом проявились і симптоми недуги: у хлопчика з’явилися болі, а його загальний стан погіршувався.
Фахівці Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова  встановили діагноз: термінальний гідронефроз зліва. Гідронефроз – це патологічне розширення та подальша атрофія тканин нирок, що розвивається на тлі порушення відтоку сечі. Саме гідронефроз і призвів до вторинного зморщення лівої нирки – вона деформувалася і зменшилася. При цьому, нирка продовжувала виділяти сечу, яка вже не могла стікати до сечового міхура. Рідина накопичувалася в органі та роздувала його.
З часом нирка і зовсім загинула, а на її місці утворився мішок із інфікованою сечею. Така патологія вкрай небезпечна для життя. Вона може викликати гіпертонічну хворобу та розвиток різноманітних гнійних процесів в організмі дитини. Останнє з ймовірних ускладнень несло пряму загрозу життю дитини, адже маленький пацієнт міг загинути від септичного шоку. Тож врятувати малюка могла лише операція із видалення органу.
На операцію Давидка до Львова приїхав і його тато-захисник, який тоді саме повернувся з фронту. Тож і мама, і тато у відповідальний момент були поруч із сином. Наші спеціалісти вирішили оперувати хлопчика у найменш травматичний спосіб – за допомогою робота-хірурга – Да Вінчі. В ході втручання хірурги зробили три маленькі отвори по 8 мм і швидко та успішно видалили вражену нирку.
Нині Давидку вже нічого не загрожує. Хлопчик швидко відновлюється після операції. А у майбутньому він мріє, як і його тато, стати військовим та захищати Україну.