додому Новини Ловити рибу на зимувальних ямах у низці водойм Тернопільщини з 1 листопада...

Ловити рибу на зимувальних ямах у низці водойм Тернопільщини з 1 листопада заборонено

1047

Із 1 листопада на Тернопільщині діє заборона вилову риби на так званих зимувальних ямах у низці рибогосподарських водойм області. За порушення заборони, попереджають працівники Тернопільрибоохорони, передбачено попередження або штраф від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А відповідно до Постанови Кабміну, порушнику доведеться заплатити ще і за кожну спійману рибину. До прикладу, щука обійдеться в 340 гривень, карась сріблястий – у 17, лящ – у 170 гривень, судак – у 510 гривень.

У жовтні-листопаді чимало видів риб збираються до гурту і направляються в зимувальні ями. Там вони знаходяться кілька місяців практично без руху, пояснюуть у Тернопільрибоохороні.
 
– На зимувальних ямах, коли риба збирається, вона є дуже малорухлива. Це є легка здобич для браконьєра. Є такі браконьєри, які знають, де ті зимувальні ями, і різними способами стараються виловити цю рибу, – розповів провідний іхтіолог Тернопільрибоохорони Денис Коваль.
 
Таким чином виловлюють найпродуктивнішу частину стада риби, каже Денис Коваль, яка пізніше могла б дати численне потомство. Аби уникнути таких збитків, працівники Тернопільрибохорони визначили місця зимівлі риби, так звані "зимувальні ями", де ловити заборонено.
 
– Іхтіологічною службою Тернопільрибоохорони було видано наказ про заборону ловлі риби у зимувальних ямах. Ми його видаємо кожного року. Дія цього наказу триває аж до початку нерестового періоду. І тоді вже, коли починається навесні нерестовий період, відбувається підвищення температури до 15-16 градусів, ми видаємо наказ на нерестову заборону вилову риби, – каже Денис Коваль.
 
У цьому році працівники Тернопільрибоохорони викрили понад 680 порушень правил любительського і спортивного рибальства, з них понад 300 – грубі порушення, 9 вчинені із застосуванням масового знищення риби – електровудок. Працівники Тернопільрибоохорони попереджають про відповідальність за порушення заборони риболовлі на зимувальних ямах.
 
– Перебування тільки на цьому тягне за собою від 2 до 10 неоподатковуваних мінімумів. Якщо ж порушники будуть з сітками, це буде грубе порушення і воно тягне за собою від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією засобів лову. Може бути навіть вудка, але перелов риби, якщо більше трьох кілограм за добу на одну людину, це рахується також грубе порушення, яке тягне за собою від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів громадян, – пояснив старший державний інспектор Тернопільрибоохорони Андрій Об'єщик.
 
Перелік зимувальних ям на Тернопільщині, де з 1 листопада заборонено ловити рибу, можна знайти на сайті Тернопільрибоохорони.
 
TV-4