додому Новини Любомира Гузара невдовзі можуть проголосити святим

Любомира Гузара невдовзі можуть проголосити святим

360
Глава Української греко-католицької церкви Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу кардинала Любомира Гузара, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. Беатифікація (проголошення блаженним) є обов’язковим кроком до канонізації.

Проголошення відбулося 26 лютого 2024 року під час подячного молебню в Патріаршому соборі з нагоди завершення року блаженнішого Любомира, в 91-річчя від дня його народження.

У декреті проголошення зазначається, що упродовж шести років від переставлення до вічності Любомира Гузара, сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, особливо під час цієї страшної війни.

«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», – зазначив блаженніший Святослав у декреті.

Розслідування щодо беатифікації та канонізації блаженнішого Любомира розпочато з огляду на численні звернення поодиноких людей та спільнот вірних.