додому здоров'я Ліки з верби, які допомагають від багатьох хвороб, заготовляють навесні, – фітотерапевт...

Ліки з верби, які допомагають від багатьох хвороб, заготовляють навесні, – фітотерапевт Наталія Земна

60030

Час готувати ліки з верби. Максимальна користь цього дерева саме навесні, запевняють  фітотерапевти. Це дерево називають природним аспірином.

Болить голова? Страждаєте розширенням вен? Замучила застуда? Вам допоможе верба біла чи, як в народі кажуть, – просто верба. Найбільш вираженими цілющими властивостями володіє кора верби і її молоді гілочки. Лікарські препарати заготовляють ранньою весною з дерев, що досягли віку 6 років, причому ці заготовки слід розумно планувати: якщо знімати кору з усіх дерев підряд, то вони просто загинуть, і природна популяція цього дерева буде постійно зменшуватися.

– Найцінніша частина у верби – це її кора. Її можна висушити, її легко зберігати, вона тривалий час не псується, Вона дійсна впродовж двох років, – розповідає фітотерапевт Наталія Земна.

Кора верби містить речовини, які мають знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дії, тому препарати з верби рекомендується приймати при застудах і головних болях, запальних процесах у сечовому міхурі, шлунку і кишечнику, застосовують кору верби при захворюваннях суглобів.

– Коли грип, коли застуда – чай із верби дуже допомагає, бо це природній аспірин і анальгін. Ніколи не шкодить ні шлунку, ні печінці, – каже Наталія Земна.


Лікування корою верби має і застереження. Не рекомендується використовувати відвар вербової кори при виразковій хворобі, гастритах з підвищеною секрецією кислоти, при вірусних інфекціях і дітям до 16 років.

Проблеми із випадінням волосся допоможе вирішити трав’яний настій. Столову ложку кори верби білої залити 500 г води, додати столову ложку коренів лопуха, все розмішати і поставити на водяну баню на 15-20 хв, після чого 2 години настояти. Отриманим відваром мити голову 1-2 рази в тиждень.