Головна здоров'я Лікарі закликають остерігатись борщівника

Лікарі закликають остерігатись борщівника

571

vlcsnap-2016-07-01-13h00m57s442Лікарі закликають остерігатись борщівника. Він росте на берегах потічків та річок, узбіччях доріг, пасовищах. Багатий на фотоактивні сполуки, тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків та токсичних уражень шкіри. Згодом пошкоджена поверхня тіла збільшується і важко гоїться. 

Деякі різновиди борщівника можна навіть їсти, попередньо ошпаривши окропом. На смак він нагадує огірок. Проте із борщівником Сосновського так експерементувати не варто. Рослина дуже небезпечна. Її сік та ворсинки обпікають шкіру, на місці контакту утворюються опіки різної складності.

– І-ІІ ступеня опіки йдуть. Вони є досить складні, йдуть з міхурами. І ті опіки дуже важко заживають. Фактично, після таких опіків, якщо більша площа ураження, то можуть на шкірі і рубці залишатися після таких опіків, – розповідає лікар-фітотерапевт КУТОР “Центр здоров’я” Зоряна Володимир.

У сокові борщівника є речовини фуранокумарини, які при потраплянні на шкіру викликають подразнення як від кропиви. Але свою активність вони збільшують майже у сотню разів під дією ультрафіолетового опромінення, перетворюючись на токсичні. З’являються опіки, схожі на термічні. Тому, обпікшись борщівником, обов’язково промийте місце контакту та одягніть щільний одяг, який оберігатиме від сонця. Помітити вражене місце ви можете не одразу, бо борщівник жалить майже невідчутно. Опіки проявляються аж на другий-третій день. Розрізнити борщівник Сосновського неважко за великим листям, високим стовбуром та білими суцвіттями. Цвіт рослини може викликати задишку у людей, схильних до астми та бронхітів.

– Якщо його зрубати нижче від кореневої шийки, він вже в той рік не проросте. А може і взагалі зникнути. Він небезпечний вже в стадії трьох листків. З’являється перших 3 великих листочки – він вже є небезпечний, – каже Зоряна Володимир.

Обпікшись борщівником, обов’язково зверніться до лікаря. Він визначить ступінь ураження і підбере відповідне лікування.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here