додому надзвичайне Лід на Тернопільських водоймах небезпечний, попереджають рятувальники

Лід на Тернопільських водоймах небезпечний, попереджають рятувальники

551

 

Річки та озера області вкриваються кригою. Але лід на Тернопільських водоймах небезпечний, попереджають рятувальники. Товщина криги на Тернопільському ставі сьогодні становить 5 сантиметрів. Рятувальники вкотре закликають поки не виходити на кригу. Проте, рибалки на таке попередження не зважають.

Попри те, що товщина криги на Тернопільському ставі – небезпечна, лише 5 сантиметрів, охочих порибалити не бракує. Ярослав Іванович рибалить з дитинства, каже  якби  не такий досвід риболовлі на кригу не ступив би й ногою.

– О, чуєте, як під ногами тріщить? Бачите, о такий окунчик бере, – каже рибалка Ярослав Іванович.
– Чи небезпечно сьогодні на льоду? – запитуємо.
– Та я Вам хочу сказати, що трохи є. Там далі не можна, там далі крупніша риба бере, а тут такий маленький окуньчик, – відповідає чоловік.

Тонкий лід та нехтування правилами безпеки зазвичай і стають причиною трагедій на зимових водоймах, кажуть рятувальники. Вони попереджають – перш ніж ступити на лід, слід дізнатися про товщину криги на водоймі. У різних місцях річок чи озер ця товщина може бути різною. Коли на кригу виходить одна людина, то товщина має бути не менше – 5-7 сантиметрів, для декількох осіб – не менше 15 сантиметрів, а для масових ігор товщина криги має бути не менше 25 сантиметрів. На Тернопільщині у грудні на воді загинуло вже двоє людей.

– Ми б хотіли застерегти не виходити на кригу. Принаймі хоча б близько тижня,  якщо буде мороз стояти такий як сьогодні стоїть, то я думаю, що впродовж 4-5 днів крига укрепне і можна буде виходити на цю кригу. Якщо ж Ви вже виходити на кригу то треба обов'язково перевірити, яка товщина криги, попробувати її на міцність, – радить начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.

Правила безпечної риболовлі на кризі прості, кажуть рятувальники: не пробивати поруч багато лунок, не збиратися великими групами на одному місці, а тим більше біля берега. Варто завжди мати при собі мотузку 15-20 метрів довжиною.

– Щоб на кінці цієї мотузки біля берега він залишав груз. Та мотузка має бути з петльою, щоб в разі чого, коли провалився під сніг, щоб мав, щоб людина, яка знаходиться на березі змогла надати допомогу. Також треба рибалкам пам'ятати, щоб не сходилися до купи, багато рибалок, двох-трьох перехожих крига витримує тощиною 15 сантиметрів. Особливо хотілося б застерегти дітей, що для масових ігор крига має бути товщиною не менше 25 сантиметрів, – каже Василь Козак.

Міцність криги у різних частинах водойми різна. Тому рятувальники закликають поки не виходити на лід.