додому суспільство Лауреатом престижного конкурсу акордеоністів і баяністів в Італії став тернополянин Богдан Коваль

Лауреатом престижного конкурсу акордеоністів і баяністів в Італії став тернополянин Богдан Коваль

698

12-річний тернополянин підкорив Італію. Вихованець Тернопільскої музичної школи №2 Богдан Коваль став лауреатом престижного конкурсу акордеоністів і баяністів, який відбувався у Італії. Цьому передувала перемога у міжнародному конкурсі в Дрогобичі. У італійському місті Ланчано юному баяністу з Тернополя рівних за грою однолітків теж не знайшлося.

Богдан Коваль навчається у Тернопільській музичній школи №2 уже 6 років, втім зосередився на грі саме на баяні минулого року. Літніх канікул у хлопця, каже його вчитель, не було. Богдан щодня по 6-7 годин вправлявся у грі і результат наполегливості та таланту юнака не забарився.

Богдан Коваль, Лауреат Міжнародного конкурсу акордеоністів та баяністів "Citta di Lanchano": "Мені вчитель дав свій баян і це мене як ніби піднесло, дало прорив і я почав вже займатися. Ми поїхали в Кіровоград, я зайняв перше місце на Всеукраїнському. Після того було в Тернополі, наш, творчість юних, я зайняв гран-прі конкурсу, і ми вирішили поїхати ще в Дрогобич, теж на міжнародний конкурс "Perpetto mobile". Я там теж зайняв перше місце і мене запросили в Італію".

Валерій Ткачук, вчитель Богдана Коваля, директор музичної школи №2 Тернополя: "Цей конкурс, з якого ми приїхали, дуже престижний, європейський конкурс. Географія конкурсу дуже велика, багато представників з різних країн і компетентне журі міжнародне, воно також по географії – від Китаю і закінчуючи Італією, Німеччиною".

У Італії 12-річний Богдан Коваль пробув більше тижня і каже навіть встиг відпочити. Окрім самого міста Ланчано, де власне і відбувся Міжнародний конкурс акордеоністів та баяністів "Citta di Lanchano", хлопець побував також у Венеції, Ватикані і Римі.

Богдан Коваль, Лауреат Міжнародного конкурсу акордеоністів та баяністів "Citta di Lanchano": "Коли я приїхав в Італію, я поселився, купався на морі, позагаряв трошки, там дуже красиво, позаймався за інструментом, зіграв на конкурсі і отримав перше місце".

Валерій Ткачук, вчитель Богдана Коваля, директор музичної школи №2 Тернополя: "Це хороший результат і ми постараємося на цьому не зупинятися, розвиватися далі. Є ще перспектива росту, великого росту. Я дуже радий, що Коваль Богдан є моїм учнем, тому що це дитина з великими здібностями і я маю надію, що попереду в нас ще дуже багато великої клопіткої роботи і гарних здобутків".

У Тернополі Богдана Коваля зустріли із почестями. З рук міського голови він отримав відзнаку Тернопільської міської ради, а його вчитель – подяку. Також їм із спецфонду міськради виплатять стипендію, передбачену тернополянам, які досягли успіху і прославили своє місто.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Я думаю, що буде правильно, якщо дитина, яка прославила місто, здобула першу премію на міжнародному конкурсі в Італії, буде також включена до цього переліку і зможе отримати суму коштів – і він і, відповідно, викладач, завдяки якому він досяг цих результатів".