додому Новини Лапароскопічна герніопластика пахових гриж

Лапароскопічна герніопластика пахових гриж

1165

Пахова грижа є результатом надмірного внутрішньочеревного тиску, в результаті чого вміст черевної порожнини продавлює пахове кільце та утворює грижовий мішок. Єдиним ефективним методом для повернення внутрішніх органів до своїх анатомічних позицій є операція на пахову грижу.

Чому розвивається пахова грижа

Пахова грижа є результатом надмірного внутрішньочеревного тиску, в результаті чого вміст черевної порожнини продавлює пахове кільце та утворює грижовий мішок. Єдиним ефективним методом для повернення внутрішніх органів до своїх анатомічних позицій є операція на пахову грижу, яка передбачає також герніопластику – зміцнення черевної стінки імплантом для запобігання рецидиву хвороби.

Пахова грижа є більш розповсюдженою серед чоловіків та формується за наступних умов:

  1. надмірне фізичне навантаження;
  2. підняття важких предметів;
  3. вікове послаблення черевних м’язів та зв’язок.

Вправляння грижі не є продуктивним способом лікування, тому для позбавлення від патології потрібно провести лапароскопічну операцію разом з герніопластикою. Це дозволяє повернути людину до повноцінного життя, в якому її не турбуватиме біль під час руху, дискомфорт у паховій зоні та інші неприємні симптоми.

Як проходить оперативне втручання

Для сучасного щадного позбавлення від пахової грижі операція проводиться лапароскопічним способом. Процедура передбачає виконання наступних дій:

  • введення загальної анестезії;
  • виконання трьох проколів на передній черевній стінці для введення інструментів, джерела світла та відеокамери;
  • розсічення очеревини, що приймає участь у формуванні грижі;
  • виділення вмісту пахового каналу;
  • створення імпланта з поліпропіленової сітки відповідно до розмірів грижі;
  • накладання імпланта та його фіксація до зв’язок, кістки лона для міцного закріплення.

По завершенню процедури хірург контролю операційне поле на предмет відсутності кровотечі, після чого зашиває очеревину. На проколи накладаються лейкопластирні пов’язки, а їхні мінімальні розміри прискорюють відновлення. На проведення оперативного втручання потрібно до 1,5 годин, а сітчастий імплант стає перепоною для повторного формування грижі.

Як відбувається відновлення після герніопластики

Реабілітаційний період здебільшого проходить вдома, адже після лапароскопічного втручання пацієнт проводить у клініці до трьох днів. Відновлення триває приблизно місяць і в цей період людині потрібно дотримуватись деяких лікарських рекомендацій, щоб пришвидшити повернення до повноцінного життя.

Відновлення включає відмову від суттєвих фізичних навантажень та підйому тяжких предметів, носіння спеціального бандажу та дотримання дієтичного раціону харчування. Варто споживати більше овочів та фруктів, відварного м’яса, риби, каш, бульйонів. При цьому з раціону необхідно виключити копченості, газовані напої, бобові, квашену капусту, жирне м’ясо та інші продукти, які сприяють надмірному газоутворенню. У цьому випадку реабілітаційний період пройде нормально та після контрольного огляду обмеження будуть зняті.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.