додому Головні Китаянка Джін Янг свій Новий рік відзначає у Тернополі

Китаянка Джін Янг свій Новий рік відзначає у Тернополі

1166

Китаянка Джін Янг свій Новий рік відзначає у Тернополі. Вона любить подорожувати і працювати волонтером. А ще – розповідати про традиції рідного народу в інших країнах.  

Феєрверки, червоні дракони та масові гуляння – так у Китаї сьогодні зустрічатимуть Новий Рік. Джін Янг відзначатиме свято не вдома, а у Тернополі. Каже, любов до подорожей та волонтерство закинули її у наше місто. Проте Джін зізнається, що зустріч Нового року, це, насамперед, сімейне свято зі своїми традиціями.

– Спочатку ми святкуємо останній день року. Це називається у нас “Чусі”. Для початку ми обливаємо одне одного – повністю, аби змити всі невдачі у цьому році. Потім із сім’єю ми збираємося для спільної вечері навколо великого столу. На нашому столі все – риба, м’ясо, пельмені і багато інших страв. Не забуваємо і про спілкування, до прикладу, говоримо про наше життя у минулому році та те, що хочеться втілити у прийдешньому, – розповідає волонтерка з Китаю Джін Янг.

За Китайським календарем настає рік Жовтого земляного собаки. Джін каже, що у них прийнято одягатись цього вечора у червоний колір. Чому так – бо усі згадують древній міф про страховисько Нянь, що в морській безодні, і тільки один день в році ця страшна тварина виривається з глибини на землю.

Одного разу, коли чудовисько постукало в двері однієї сім’ї, двері йому відчинила дитина в червоному одязі. Тварина злякалася і втекла, так люди зрозуміли, що потвору відлякує червоний колір.

– Дракон є символом нашого свята. Ми віримо, що він має у собі певну силу. Тому часто його зображують навіть на одязі. Ми маємо традиційний одяг. Але зараз це не дуже популярно зустрічати в такому одязі, для якого характерні довгі розрізи. Тому перш за все, ми одягаємо новий одяг, як символ зустрічі нового року, – каже дівчина.

Попри те, що дівчина далеко від своїх рідних та друзів, напередодні Нового року не забула їх привітати.

– Найбільш важливіше у житті – це здоров’я. Тому я бажаю моїй сім’ї, друзям, щоби вони були здоровими у прийдешньому році. І цього звісно бажаю усім людям на планеті.