Головна Новини КВУ сподівається, що закон про місцеві вибори, який прийняла ВР України, Президент...

КВУ сподівається, що закон про місцеві вибори, який прийняла ВР України, Президент не підпише

431

vlcsnap-2015-07-29-17h31m29s4Комітет виборців України надіється що закон про місцеві вибори, який прийняла Верховна Рада України, Президент не підпише, відтак виборчого свавілля, яке може відбутись в жовтні, не буде. Про це на “Межі правди” заявила юрист КВУ Тетяна Семусь. Учасники говорили про зміни у виборчому законодавстві, що чекає Україну та область після місцевих виборів, чи будуть вони сприяти пришвидшенню реформ, зокрема, адміністративної.

Юрист КВУ Тетяна Семусь на “Межі правди” розповіла про недоліки нового закону про вибори, один з них те, що до рад можуть пройти далеко не ті кандидати, за кого люди голосують на окрузі.

– Неможливість просування за цим законом у місцеві ради дійсно місцевих лідерів, які підтримуються власне на місцях виборцями, а насаджування тих кандидатів, які погоджені були зверху. Зверху я маю на увазі не з району, а з Києва, – переконана юрист Тернопільського осередку КВУ Тетяна Семусь.

Народний депутат України Тарас Пастух розповів про механізм відкликання депутатів, який прописаний у новому законі.

– Є можливість назбирати певну кількість голосів виборців, вона є абсолютно невелика, по відношенню до тих голосів, які були віддані за того кандидата. І далі партія приймає рішення. Тобто, тут повинна бути згода і громади і політичної сили, – говорить народний депутат України Тарас Пастух.

Чому “Правий сектор” не бере участі у виборах пояснив Василь Лабайчук.

– У всій державі сформована така система, що міняй виборче законодавство, не міняй, все-одно його туди проштовхають шляхом гречки, цілих сумок підроблених печаток вони це все зроблять. Треба міняти всю систему у всій державі, треба міняти силові структури, щоб вони не кришували те все, що відбувається, а щоб реально за це все карали, – каже керівник Правого сектору на Тернопільщині Василь Лабайчук.

На завершення гості програми звернулися до людей бути свідомими і відповідальними.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here