додому Новини Купатись у Тернопільському ставі безпечно, запевняють у міській раді

Купатись у Тернопільському ставі безпечно, запевняють у міській раді

520

vlcsnap-2016-07-06-17h11m49s940Купатись у Тернопільському ставі насправді – безпечно. У цьому запевняють чиновники. Раніше про погану якість води говорили у санепідслужбі, втім нині пояснюють – через спеку та зливи там був підвищений вміст мікроорганізмів, проте зараз став проходить природнє очищення.

Прогнозованою, керованою та стабільною називає санепідситуацію в Тернопільському озері начальник відділу охорони та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук. Він наголошує, що наразі купатись там – безпечно. Наприкінці червня санстанція оприлюднила дані про те, що у водоймі рівень кишкової палички вдвічі більший за норму. Працівники установи не рекомендували купатись в ставі та відвідувати пляж. Та таке зростання кількості певних мікроорганізмів на певних ділянках озера, каже Ротислав Левчук, спостерігається щороку, зокрема, через погодні умови, а знайдені мікроорганізми не викликають ніяких хвороб.

– Якраз забір проб води припав на пік жари і на зливи. Відповідно, така ситуація відбувається щорічно після подібних природніх явищ, – розповідає начальник відділу охорони та медичного забезпечення ТМР Ростислав Левчук.

Моніторинг якості води у Тернопільському ставі зараз проводять щоденно. Воду перевіряють на якість і на наявність у ній тих чи інших мікроорганізмів.

– На сьогоднішній день ситуація стабільна, озеро проходить очищення природним способом і найближчим часом будуть оприлюднені результати нових бактеріологічних досліджень води озера, – каже Ростислав Левчук.

Єдиним сертифікованим пляжем у Тернополі продовжує залишатись лише один, а саме Дальній. Медики радять тернополянам дотримуватись санепіднорм відпочинку на воді: не використовувати воду з озера для побутових потреб, а після відвідин пляжу приймати душ.