Головна суспільство Кримінальної відповідальності для винних у масовій загибелі риби в Нагірянці Чортківського району...

Кримінальної відповідальності для винних у масовій загибелі риби в Нагірянці Чортківського району вимагає громада цього села

312

Кримінальної відповідальності для винних у масовій загибелі риби в Нагірянці Чортківського району вимагає громада цього села. Сьогодні представники громадськості Нагірянки і Чортківської громадської організації "Майдан" прийшли до Державної екологічної інспекції в Тернопільській області. Після майже двох тижнів, відколи у технічному ставку Марилівського спиртзаводу загинула риба, люди стверджують, що забруднена вода зі ставка підприємства може потрапляти у сусідні водойми.

Штраф до 136 гривень та повернути збитки за скиди забрудненої води – така відповідальність загрожує керівництву Марилівського спиртзаводу, на території якого близько 2 тижнів тому знайшли тонни загиблої риби. Як було встановлено згодом, ставки, де це сталося, технологічні, й законно використовуються для потреб підприємства "Укрспирту", тож риби у них може і не бути. Врешті екологи, взявши відповідні проби води, встановили, що із забрудненого ставка вода із органічними речовинами, здатними вбити рибу, згодом частково потрапляє в річку. За це керівництву загрожує штраф до 136 гривень, а також компенсація збитків за вже завдану шкоду, які досі встановлюються. Громадськість же прийшла до Екологічної інспекції вимагаючи кримінальної відповідальності. При цьому люди остерігаються, чи не потрапляє вода із технічних ставків у підземні води, а згодом і у людські криниці.

– Ці ставки, в принципі, вже давно використовуються, вони самі собою закальматовуються. Це означає, що в них просочення стає мінімальним і я думаю, що якщо хотіли би сказати, що вони попадають в підземні води, ну тре робити аналізи. Поверхневі води, я думаю скоріше могли би свідчити про забрудненість цієї води, якщо би на приклад, в орендованому ставку подохла риба. З логіки виходим.

– Ну а рибу саму дохлу на аналіз ви брали? – розповідає заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц.

– Рибу саму дохлу на аналіз не беремо і не маєм брати. Рибу, щоби знати, чому здохла, бере ветслужба, але вона бере рибу, ну здохлу рибу, то в них можете спитати, що вони рроблять з дохлою рибою. Ми не берем, ми тільки берем поверхневі води на аналіз.

Щодо того, чи вода із технічного ставка просочується до підземних вод а згодом і у джерела, з яких п'ють воду люди, мала б перевіряти санітарно-епідеміологічна станція, каже Едуард Ференц. У свою чергу чортківські громадські активісти вкотре наголосили, що вимагають жорсткого покарання винним у загибелі риби особам та пообіцяли до останнього контролювати усі відповідні органи.

– Наша громада і тут присутні, ми чекаєм від вас відповідних звернень в правоохоронні органи по питанні не адміністративної а саме кримінальної відповідальності. – Ми будем до правоохоронних органів звертатись за тими результатами, які ми маєм. Якщо будем вбачати ознаки злочину, ми будем матеріали передавати до правоохоронних органів, якщо не буде, ми їм просто надаєм інформацію за тими запитами, що вони нам надали. – Ну якщо ви не будете вбачати ознаки, відповідно, отруєння риби, людей, водойм, ну тоді ми вже будем встановлювати свою експертизу і по своїм законам вже діяти, майданівським. Дякуємо, – каже член Чортківської ГО "Майдан" Олег Барна.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here