додому надзвичайне Крига на водоймах вже тонка та небезпечна

Крига на водоймах вже тонка та небезпечна

360

Товщина криги на водоймах Тернопільщини вкрай небезпечна. На Тернопільскому ставі сьогодні провалився під лід чоловік. Він рибалив недалеко від берега. Чоловіку вдалося самому вибратися на плесо криги, далі вже за допомогою рятувальників він дістався берега. Від госпіталізації чоловік відмовився. Рятувальники вкотре звертаються не ризикувати та не виходити на лід.

З потеплінням крига втрачає свою міцність, стає крихкою, вода вже починає виходити наверх. Рятувальники розповідають, де найнебезпечніше.

– Зараз дуже небезпечно біля очеретів, де втікають ручейки, стічні води, де впадають і витікають води, – говорить головний водолазний спеціаліст рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Шуль.

Рятувальники б'ють на сполох і просять мешканців Тернопільщини не виходити на лід.

– Зараз вихід вже в край небезпечний, під берегом лід вже відтанув, він вже біля берега проломується. Вони кидають доски і йдуть туди. Основне зараз дуже дивитися за дітьми, тому що вони виходять, особливо в селах. Туди діти виходять і стаються нещасні випадки. В нас такий випадок був колись в Мушкатівці, там була силосна яма, дві дівчинки загинули, – пригадує Василь Шуль.

На Тернопільщині цього року на водоймах загинуло двоє мешканців Борщівського та Лановецького районів. Ще шістьох людей вдалося врятувати.