Головна суспільство Кредитний майдан знову збереться у Києві 1 липня

Кредитний майдан знову збереться у Києві 1 липня

241

Кредитний майдан знову збереться у Києві. 1 липня на сесії Верховної ради України розглядатимуть законопроект, який має вирішити проблеми валютних позичальників. Поїдуть під стіни ради вимагати підтримки депутатів і активісти з Тернополя. Вони кажуть, лише разом можна досягти результати і перемогти банківське лоббі у стінах Верховної Ради.

3 червня Верховна Рада України заборонила банкам забирати майно у позичальників за несплачені валютні кредити. За це проголосували народні обранці. Закон убезпечує громадян від відчуження майна до часу, доки робоча група у Раді спроможеться розробити новий про реструктуризацію валютних кредитів. Позичальники об'єдналися в єдину Всеукраїнську організацію "Правдива країна" і виступили єдиним фронтом на захист своїх прав перед банками. Активними членами організації уже стали близько сотні мешканців області. Дію закону про мораторій на відчуження майна валютні позичальники уже відчули на собі.

– Знаємо вже від людей, коли приходили судові виконавці, то їх зупиняли цим законом. Зараз вони також на стадії очікування. Закон 4895, який поданий депутатом Рудьковським від   громадської нашої організації позичальників валютних кредитів, то він зараз у стані підписання і голосування у Верховній Раді, – розповідає координатор ГО "Правдива країна" на Тернопільщині Олексій Пипа.

На черзі вирішення ще кількох важливих завдань, кажуть активісти. Законопроект №4895 пропонує повернути для позичальників курс валюти до того рівня, на якому він був на момент оформлення кредиту. Ще одна пропозиція – якщо у позичальника і забрали майно, то нехай це гарантує, що позику повернуто. За цей закон мали голосувати 19 червня, проте перенесли на 1 липня. Тепер активісти кредитного майдану знову ініціюють поїздку під стіни Верховної Ради – відстоювати свої права.

– Ми їздили під Верховну Раду, проводили мітинг, запрошували наших депутатів голосувати за цей закон, щоб вони не були байдужі. Але перш за все залежить від нас, людей, яких це питання найбільше стосується. Хочеться людей запросити, щоб вони дійсно повірили в себе. Вони можуть допомогти собі. Не комусь, не товаришу, а самим собі, – говорить Олексій Пипа.

Активісти кажуть, єдина можливість довести спрву до кінця і добитися справедливості – об'єднатися усім валютним позичальникам. Телефон тернопільських активістів 067-494-96-20.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here