Головна суспільство Кредитний майдан знову закликає об’єднуватись

Кредитний майдан знову закликає об’єднуватись

252

На початку липня у Верховній раді України розглядали законопроект, який мав вирішити проблеми валютних позичальників. Проект предбачав повернути для них курс валюти до того рівня, на якому він був на момент оформлення кредиту та якщо у позичальника і забрали майно, то аби це було гарантією, що позику повернуто. Проте проголосували, розповідають, зовсім за інший проект, який виник в останній момент та ігнорує вимоги позичальників. Тому кредитний майдан знову закликає об'єднуватись. Члени Всеукраїнської організації "Правдива країна", які відстоюють права валютних позичальників, хочуть зареєструвати у Тернополі обласний осередок.

Тих, хто не згідний із діями банківської системи по відношенню до позичальників, об'єднала всеукраїнська організація "Правдива країна", яка відстоює їх права. Враховуючи те, що піднявся курс долара, ті, хто взяв валютні кредити, опинились у складному становищі.

– Тільки 26% людей позичальників можуть надалі обслуговувати свої кредити. Всі решта 74% зараз в такому становищі, що не мають грошей і, відповідно, на грані виселення з своїх помешкань. Це говорить про те, що держава обов'язково має втрутитись і захистити таких людей, – розповідає валютний позичальник Інна Старостенко.

Доприкладу в Угорщині держава організувала соціальне житло і переселяє таких позичальників, в нас такого поки що немає. Закон Князевича, який прийняли на початку липня у Верховній раді, розповідають позичальники, ігнорує їх вимоги. Він не опирається на пОступки зі сторони банку чи держави.

– Поданий був проект і він вже діє про мораторій, який забороняє банкам в односторонньому порядку забирати майно. На сьогоднішій день також занесено у Верховну раду було нами законопроект, що стосується наших валютних позик, а саме це був закон Рудьковського. Хоча на сьогоднішній день проголосовано в першому читанні законопроект, який взявся нізвідки можна так сказати, – розповідає координатор ГО "Правдива країна" на Тернопільщині Олексій Пипа.

– Закон Князевича, який був прийнятий в 1 читанні, абсолютно не відповідає нашим вимогам, тому що якщо його прочитати і проаналізува, то виходить, що гасяться тільки проценти і ні в якому разі не тіло кредиту. Тобто, позичальник буде вічним позичальником, він буде працювати тільки на погашення процентів, – говорить Інна Старостенко.

– Наступний крок – це зрозуміло, що це буде наше пікетування Верховної ради в перших числах серпня, тоді, коли буде виноситись цей законопроект у 2 читанні, – каже Олексій Пипа.

Активісти кажуть, єдина можливість довести справу до кінця і добитися справедливості – об'єднатися усім валютним позичальникам. Телефон тернопільських активістів 067-494-96-20.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here