додому освіта Кращих педагогів визначили на Тернопільщині

Кращих педагогів визначили на Тернопільщині

775

Кращих педагогів визначили на Тернопільщині. В рамках обласного етапу 18-го професійного конкурсу "Учитель року-2014" за звання переможців та лауреатів у п’яти номінаціях «Початкові класи», «Світова література», «Географія», «Трудове навчання» та «Директор школи» змагалась майже сотня педагогів області. Для переможців обласного етапу змагання ще не завершились. Вони представлятимуть Тернопільщину на Всеукраїнському етапі конкурсу "Учитель року-2014".

Людмила Репіленко участь у конкурсі "Учитель року" взяла вперше. І ця спроба для педагога увінчалась перемогою. Людмила Львівна працює вчителем обслуговуючої праці у школі-медичному ліцеї №15. У пані Людмили – 22 роки педагогічного стажу, народилася у сім'ї вчителів. Свою роботу Людмила РепІленко дуже любить, а свій предмет вважає одним з найважливіших.

Людмила Репіленко, переможець обласного етапу конкурсу "Учитель року-2014" у номінації "Трудове навчання ", вчитель ТНВК "Школа-медичний ліцей №15": "Це найпотрібніший предмет, бо кожна людина повинна вміти, як хлопчик, так і дівчинка, зашити шкарпетку, приготувати їсти, прибрати, щось зробити своїми руками. Без цього в житті ніяк. Тому наша технологія, трудове навчання, вчить бути справжньою людиною, вміти все виготовляти і фантазувати, творчі якісь свої задуми втілювати, втілювати в реальність свої вироби. Я вважаю, що це дуже актуально зараз".

Переможницею у номінації "Світова література" стала вчитель Козівської школи №2 Світлана Голяс. Педагог вже вдруге бере участь у конкурсі. Свої уроки Світлана Євгенівна називає "живими", де є я багато спілкування з дітьми. Щоб заняття було вдалим, запевняє вчителька, потрібно дуже любити свою роботу.

Світлана Голяс, переможець обласного етапу конкурсу "Учитель року-2014" у номінації "Світова література", вчитель Козівської школи №2: "Люблю те, що я роблю. То є моє життєве, професійне кредо: люби те, що ти робиш. Підходячи з любов'ю, мені це все вдається. Як на уроці, так і в позаурочний час. Я сама отримую задоволення від процесу спілкування з дітьми, від творчої співпраці, від того, що нам вдається. Сподіваюся, що це передається і дітям".

За останніх 17 років вдруге провели в рамках конкурсу "Учитель року" змагання у номінації "Директор школи". Керівників випробовували наповну: презентація себе, школи, підготовка плану контролю знань учнів, мультимедійний проект і багато іншого. Найкращим директором школи на Тернопільщині став Олександр Остапчук.

Олександр Остапчук, переможець обласного етапу конкурсу "Учитель року-2014" у номінації "Директор школи", директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Перш за все в професії директора – це перш за все любов до дітей, любов до своєї роботи вчительської, а потім вже оці речі господарські, управлінські, які накладаються і всю дорогу супроводжують директора".

У 4 із 5-ти номінацій в конкурсі "Учитель року" кращими стали педагоги з Тернополя. Начальник міського управління освіти обіцяє, переможці отримають нагороди.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Буде їм і моральна винагорода, і матеріальна. У нас є програма "Освіта", яку ми приймаємо щорічно і на цю програму виділяємо кошти переможцям-учням в олімпіадах різних рівнів, і переможцям-вчителям в різних конкурсах. Так що вони будуть винагороджені достойно".

У першому турі обласного етапу перемогло 88 вчителів у п'яти номінаціях. У фінал вийшли 25 педагогів із різних районів Тернопільщини.

Іван Запорожан, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА: "Неважливо, хто взагалі переміг, хто поїде в Київ. Важливо, що кожен з цих людей, який брав участь, то він є переможцем. Він є лауреатом, він зробив багато для утвердження себе, як учителя, і для пропаганди свого предмету. Взагалі я думаю, що і надалі освіта Тернопільщини буде гідно представлена на Всеукраїнському рівні".