додому Новини Крапки у резонансних справах розставила прокуратура Тернопільщини

Крапки у резонансних справах розставила прокуратура Тернопільщини

738

vlcsnap-2014-10-31-18h18m39s5Крапки у резонансних справах. Прокуратура області закрила кримінальне провадження, розпочате у червні цього року за заявою матері 15-річної дівчини про нібито згвалтування її дочки трьома міліціонерами. У діях міліціонерів складу кримінальних правопорушень не виявили, їх непричетніть підтвердили експертизи. А от винуватість правоохоронця, який в ніч на 8 липня наїхав 18-річного мешканця Стриївки Збаразького району, результати експертизи підтвердили. Про ці та інші справи журналістам сьогодні розповів прокурор Тернопільщини.

Кримінальне провадження за заявою матері 15-річної дівчини, яку у червні цього року нібито згвалтували троє міліціонерів, закрили. Під час досудового розслідування факти з заяви жінки не підтвердились, а її доводи спростували результати експертиз. В діях міліціонерів складу кримінальних правопорушень, викладених у заяві матері, не виявили. Дороговартісні експертизи оплатила прокуратура області за рахунок бюджетних грошей. Та й чи буде у цій справі хтось покараний, правоохоронці сумніваються.

– Про саме згвалтування повідомляла мати цієї дитини, яка каже, що вона це взнала з її слів, тобто для матері це можливо і не було неправдивим повідомленням. Стосовно показів, так, є неправдиві покази потерпілої, однак суб’єкт – особа, яка не досягла 16-річного віку. Тобто дитина в 15 років за це відповідати не зможе, – говорить прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.


А от обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом аварії в ніч на 8 липня цього року поблизу Стриївки Збаразького району, таки надіслали до суду. Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що дільничний інспектор місцевого райвідділу міліції перевищив швидкість і збив 18-річного пішохода. Від отриманих травм хлопець помер на місці, а водій – втік. Винуватість правоохоронця підтвердили результати експертизи. На тілі загиблого ушкоджень, які не пов’язані з наїздом автомобіля, не виявили.