додому Новини Кожна третя аварія на дорогах Тернопільщини, де гинуть чи травмуються люди –...

Кожна третя аварія на дорогах Тернопільщини, де гинуть чи травмуються люди – через перевищення швидкості

669

vlcsnap-2014-11-13-18h02m05s109Кожна третя аварія на дорогах Тернопільщини, у яких гинуть чи травмуються люди, трапляється через перевищення швидкості. Саме операція “Безпечна швидкість” – один із головних профілактичних заходів, які проводить державтоінспекції під час Всеукраїнського тижня безпеки на дорогах.

Перевищення швидкості – одна із головних проблем аварійності на дорогах Тернопільщини, каже державтоінспекція. Боротися намагаються, виявляючи порушників та штрафуючи їх.

– Даний прилад – є прилад вимірювання швидкості TruCam – лазерний прилад. Направляєте лазер на машину, коли перевищення швидкості – йде фіксація. Показує на приборі швидкість руху, і ведете машину до повної зупинки. Номер показує машини і тоді складаєте протокол, – показує інспектор роти ДПС Анатолій Корнатий.

На підставі даних про порушення, зафіксованих цим пристроєм, державтоінспектор має право скласти адмінпротокол. Втім, тут мова лише про перевищення допустимої швидкості, яку дозволяють дорожні знаки. Водночас існує поняття безпечної швидкості. Це та швидкість руху, яку водій повинен обрати самостійно, зважаючи на різне – погодні умови, насиченість місцевості людьми, дороги автівками, тощо. Через перевищення саме безпечної швидкості руху з початку року в області зафіксовано 87 ДТП із потерпілими і, як наслідок, 20 людей загинули та 116 травмувалися.