додому суспільство Кожна друга українка нині народжує з кимось із членів родини, свідчить статистика

Кожна друга українка нині народжує з кимось із членів родини, свідчить статистика

4531

В Україні бум на партнерські пологи. Кожна друга українка нині народжує з кимось із членів родини, свідчить статистика. Найчастіше ініціативу виявляють чоловіки. Їх психологічна підтримка добре впливає на самопочуття породіль, твердять медики. Як наслідок, реєструють зменшення кількості ускладнень під час пологів. Психологи ж стверджують, що партнерські пологи позитивно впливають на стосунки в сім’ї, адже разом пережиті труднощі зближують, збільшують довіру та взаєморозуміння.

Перші партнерські пологи в Україні провели у 2004 році, сьогодні ж, за даними медиків, на такий крок зважується кожна друга родина. За кілька місяців до пологів подружжя Мельників вирішило: народжуватимуть разом. У перші хвилини життя довгоочікувана донечка побачить не лише маму, але й тата.

Ірина та Орест Мельник, народжують разом: "Тато відчуває себе татом. І він перший побачить дитину, перший, ніж мама.
– ДАЛІ ГОВОРИТЬ ТАТО:  Чисто така психологічна підтримка, спілкування і поки все, а далі буде видно, по мірі того, що потрібно буде робити.
МАМА-  для жінки найважливіше, на даному етапі відчувати підтримку, і приємно і спокійно від того, що поряд людина, якій довіряєш, знаєш і яка що потрібно те виконає".

Партнерські пологи у другому пологовому практикують близько п'яти років. Лише у 2012 більш як 80% породіль народжували з кимось із рідних – найчастіше це мама або чоловік. Активно впроваджують і партнерські пологи при кесаревому розтині.

Володимир Гірчак: "Жінка зараз після операції, відходить від наркозу, а я вже з дитинкою лежу другу годину. Незнаю, чи я знайду слова, щоб передати емоції, чудові, дуже чудові емоції".

На думку лікарів, жінка відчуває моральну і фізичну підтримку, якщо батько дитини присутній під час пологів. Для цього популярного виду пологів у другій міськлікарні обладнали необхідну кількість палат.

Ольга Сидорчук, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "В нас в пологовому будинку два відділи, в одному родзалі шість індивідуальних родзалів, в другому – чотири індивідуальних пологових зали".

Аби майбутньому татові було легше, медики радять до пологів готуватися. Як не втратити свідомість у відповідальний момент, навчають у школах відповідального батьківства.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Переважно чоловіки, як працюючі переважно приходять на лекції суто по партнерських пологах, вони вивчають техніки дихання, які допомогають жінкам обезболити пологи, крім того різні масажі, які допоможуть зменшити пологовий біль і пришвидшити процес народження дитини".

Заради психологічного комфорту супроводжувати породіллю дозволяють не лише чоловікам. Жінки народжують разом із матерями, сестрами. Завдяки їх допомозі, акушери рідше використовують знеболюючі, що позитивно впливає на немовля.

Ірина Шмайка, завідувач першого акушерського відділення міськлікарні №2: "Людина, яка приходить на партнерські пологи, вона повинна бути підготована, вона повинна знати, що таке пологи, вона повинна допомогати, а не заважати, бо жінка, якщо приходить на пологи, все тут чуже їй, вона боїться за пологи і ще й сама, а близька їй людина допомогає".

Психологи ж стверджують, що партнерські пологи позитивно впливають на стосунки в сім’ї, адже разом пережиті труднощі зближують, збільшують довіру та взаєморозуміння.