Головна культура Козака-характерника Мамая від свого району написали художники Тернопільщини

Козака-характерника Мамая від свого району написали художники Тернопільщини

565

vlcsnap-2015-05-19-10h31m31s136“Мамай єднає Україну” – виставку картин під такою назвою відкрили у художньому музеї Тернополя. Приурочили захід Міжнародному дню музеїв. 17 художників з Тернопільщини зобразили козака-характерника Мамая від свого району. Діятиме виставка у художньому музеї до 1 червня.

Виставка “Мамай єднає Україну” виникла з легкої руки львівського художника Ореста Скопа і тернопільського Богдана Ткачика. У Дніпродзержинську на Сході України щороку проходить історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest». Художники з Тернопільщини вирішили долучитися до дійства і подарувати тамтешньому музею 17 намальованих Мамаїв з районами нашої області і 18-ий, який ілюструє загалом Тернопільщину.

– Ми даруємо місту Кам’янську майбутньому музею Мамаїв. Він уже розпочав будуватися, цей музей. Тернопільщина власне показала, який би він мав бути, той проект. Уявіть собі карта України з усіма районами, обласними центрами карта Мамаїв. Це тягне на книгу Гіннеса і я думаю, що колись воно так і буде, – розповідає заслужений художник України Богдан Ткачик.

Кожен художник, малюючи свій район, вклав у картину частинку своєї душі. Бережанський козак-Мамай постав з кобзою в руках серед рядків двох пісень: “Як з Бережан до кадри” і “Журавлі”. Художник Михайло Кузів каже: на його картині Мамай постав поряд із символами Бережанщини.

– Важливим фактором є колір. Пісні Бережанщини, звичаї, обряди – це все я подав у кольорах. Кожен колір повинен передати емоції, які передаються при цих обставинах, – говорить  член Спілки художників України Михайло Кузів.

Теребовлянський Мамай написаний в образі Михайла Бойчука – засновника української школи монументального живопису, уродженця Теребовлянщини. Автор картини Микола Шевчук пояснює: цей видатний художник об’єднав своєю творчістю усю Україну.

– Незважаючи на те, що Теребовлянський район подарував світу понад десяток славетних геніїв науки, творчості, мистецтва і культури, то я таки звернувся до образу Михайла Бойчука. Він близький нам, творчим людям. Він зображений в образі Мамая, але замість козацької сумки має палітру, поруч з кобзою має пензель, – каже член Національної спілки художників України Микола Шевчук.

Ініціативу художників з Тернопільщини підхопили митці Івано-Франківщини. Закликають долучатися до проекту також інші області.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here