додому суспільство Костянтин Грищенко взяв участь у відкритті нового відділення онкодиспанесеру

Костянтин Грищенко взяв участь у відкритті нового відділення онкодиспанесеру

641

10 вересня Тернопільщину відвідав віце-прем'єр міністр України Костянтин Грищенко. Високопосадовець провів робочу нараду в Тернопільському Національному Економічному Університеті, оглянув навчально-тренувальну базу з біатлону товариства «Колос», а також взяв участь у відкритті нового відділення дистанційної променевої терапії в Тернопільському обласному онкологічному диспансері. Спільно з керівництвом благодійного фонду "Розвиток України" Костянтин Грищенко презентував в онкодиспансері нове обладнання для променевого лікування   вартістю понад 16 мільйонів гривень.

Щороку у більш як трьох тисяч мешканців Тернопільщини виявляють злоякісні пухлини, на обліку в онкодиспансері сьогодні понад 21 тисяча пацієнтів, розповідає головний лікар Шагін Бабанли. Обладнання нового відділення дистанційної променевої терапії презентували сьогодні, однак працює сучасний апарат та комп"ютерний томограф уже з червня цього року.

Шагін Бабанли, головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру: "На сьогодні з червня місяця, за три місяці практично, проведено 430 опромінень, це суто пухлин, і 300 обстежень, які були проведені на комп'ютерному томографі. 100 за місяць – це нормально. І це тільки ті хворі, які лікуються у нас в лікарні в стаціонарі чи амбулаторно".

Обладнання придбали за гроші благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" в рамках програми фонду "Рак виліковний". Оснащення нового відділення обійшлось у кругленьку суму  – понад 16 мільйонів гривень. Нове відділення складається з кобальтового опромінювача та спеціалізованого для онкології комп'ютерного томографа. Щорічно тут зможуть отримувати кваліфіковану допомогу близько 2 тисяч пацієнтів.

Анатолій Заболотний, директор благодійного фонду Ріната Ахметова  «Розвиток України»: "Ми плануємо, що лікарня вийде на обслуговування 2 тисяч пацієнтів і реально це закриє необхідність, потребу Тернопільської області в даному лікуванні і діагностиці. Ще минулого року тут стояв апарат тридцятилітньої давності, – ровесник, напевно, лікарні і завдяки титанічній праці керівництва лікарні і нашої праці, ми зуміли старе обладнання демонтувати і поставити нове, яке дозволяє планувати і виявляти точне лікування і діагностику".

Ремонт приміщення та кваліфіковане навчання лікарів – спеціалістів, – це було головною вимогою напередодні відкриття нового відділення дистанційної променевої терапії. Зі слів віце-прем'єр міністра України, ці вимоги онкодиспансер виконав. Така подія – добрий результат партнерства влади та бізнесу, каже Костянтин Грищенко. А станом реформування медицини на Тернопільщині високопосадовець залишився задоволений.

Костянтин Грищенко, віце-прем'єр-міністр України: "На Тернопільщині не закривають медичні установи, їх перепрофільовують, і це важливо тому, що ту інфраструктуру, яка існує, ми зберегли і налагодили роботу на сучасних засадах. В цілому, якщо коротко, я задоволений тим, як була впроваджена і працює нова стратегія, є ті виклики, з якими стикається не тільки Тернопіль, а й вся Україна – це необхідність значно більших коштів, ніж може сьогодні дозволити собі бюджет, необхідність, того, щоб на місцях залучали більше спонсорських коштів і допомоги". 

Лікування у новому відділенні дистанційної променевої терапії буде безкоштовним. Однак, лише для 40% пацієнтів державою передбачені протипухлинні ліки, решта 60% хворих медикаменти купуватимуть.

Шагін Бабанли, головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру: "Наприклад, повний цикл лікування пацієнтів з раком молочних залоз коштує 15-18 тисяч доларів, настільки дорогі ці ліки. І от ми щорічно отримуємо по заявках від Міністрества на 3 мільйони 800 тисяч протипухлинних ліків. Крім того, вже другий рік ми подаємо заявки на отримання констрасних речовин. скажемо так, дві ампули цих речових коштує 300 гривень. Але ми даємо безкоштовно, бо вони в нас є".

Відкривши відділення дистанційної променевої терапії, віце-прем'єр міністр поїхав у Заліщицький район, там високопосадовці мали оглянути ще сільську амбулаторію Синькова та реконструйовану Заліщицьку центральну районну лікарню.