додому Новини Контраст минулого та теперішнього Маріуполя: у Тернополі відкрили фотовиставку

Контраст минулого та теперішнього Маріуполя: у Тернополі відкрили фотовиставку

640

Місто, у якому вирувало життя. Щороку там туристи і місцеві насолоджувались красою Азовського моря, подорожували, вивчали архітектуру. Таким був Маріуполь. Місто Марії об’єднувало індустріальну потужність нашої країни, багатонаціональний колорит та бурхливе культурне життя. Його називали культурною столицею України, адже славився він одним із найстаріших на лівобережній Україні Драмтеатром. Це місце об’єднувало творчих людей, допоки не прийшов рускій мір. Яке яскраве життя було у маріупольців – і яке стало після приходу освободітєлєй, про це розповіли за допомогою світлин. Фотовиставку “Театр. Душа Маріуполя” відкрили у Тернополі. Більше бачила наша знімальна група.

Їх не зупинив навіть напис великими літерами “Діти”. 16 березня 2022 року Маріупольський театр, де рятувались та переховувались сотні місцевих жителів – зруйнували рашисти. На будівлю окупанти скинули авіабомбу, внаслідок цього загинуло сотні цивільних людей…

У Тернополі в Українському домі відкрили фотовиставку “Театр. Душа Маріуполя”, яку присвятили символу міста – Маріупольському драматичному театру. З одного боку – мирний час: сучасний інтер’єр будівлі, будні акторів, вистави – загалом довоєнні світлини українського міста. З іншого – фото часів блокади, страшні руїни, наслідки російської агресії.

Ініціювали виставку – Маріупольська міська рада та благодійний фонд “Я Маріуполь”. Ідею підтримала Тернопільська міська рада. На виставці представили більше 100 світлин, які передають усю атмосферу безтурботного життя маріупольців, і навпаки – їхнє сьогодення.

Тернополяни можуть переглянути виставку протягом двох тижнів. Фотовиставка “Театр. Душа Маріуполя” діятиме до 30 червня в українському домі “Перемога”.