Головна суспільство Коні – не винні

Коні – не винні

376

У державній конюшні дохнуть коні – таку інформацію телефонним дзвінком отримала наша редакція. Люди, які подзвонили, давати інтерв'ю відмовилися, лише сказали, що знають про гибель коней в конецентрі на хуторі Анастасіївка біля села Довжанка Тернопільського району. Як виявилося, минулого тижня там і справді помер кінь – та не від голоду чи хвороби, а від старості, запевнив керівник Тернопільської філії "Західплемконецентр" державного підприємства "Конярство України".

На початку 90-х на хуторі Анастасіївка за селом Довжанка Тернопільського район функціонувало єдине державне підприємство "Племсервіс". Нині значна частина його території занедбана. Раніше цю кінну установу розділили на дві. "Племпостач" – тут сьогодні усе поросло тарвою, хліви напіврозвалені. Та державну заводську конюшню, яка нині ще функціонує, будучи Тернопільською філією "Західплемконецентр" державного підприємства "Конярство України". Їх територія більш доглянута. Тут ми зустріли п'ятеро коней, які вільно ходять стежками та пасуться. Далі – діючі конюшні і критий манеж. Назустріч виходить пан Микола, який сторожує, а задно й доглядає за кіньми тут уже 7 років. Чутки про загибель коней він не коментує, натомість запевняє – із утриманням тварин все гаразд.

– Чи здорові вони, чи все нормально?

– Здорові, всьо нормально, всьо добре.

– Як вони, доглянуті? Чи є що їсти їм, чи годують?

– Є є, їсти їм є шо, їсти є, всьо нормально.

Керівник Тернопільської філії "Західплемконецентр" державного підприємства "Конярство України" каже, на його підприємстві коні помирають, але це природнє явище. Тварини старі, можуть занедужати.  

– Коні сьогодні пасуться, називається заводська вгодованість. Да, буває що мруть. От в нас в понеділок тамтого тижня вмер кінь. Впав, вмер, відійшов кінь – 91 року народження, йому вже, як людина прожила, більше 100 років. А чо не здав його на м'ясо, щоб заробити? Та не здам я ніколи коня на м'ясо. Він собі загинув своєю смертю, його здали на утільзавод, приїхала машина, всі документи є, – пояснює керівник Тернопільської філії "Західплемконецентр" державного підприємства "Конярство України" Юрій Волинець.

Сьогодні кінна справа в Україні, розповідає Юрій Волинець, переживає далеко не найкращі часи. Тернопільська філія "Західплемконецентр" державного підприємства "Конярство України" востаннє отримувала гроші від держави ще у 2007 році. Надалі утримання коней в належному стані – справа рук доброчинців і ентузіастів.

– Занепало давно. Коли розформовували галузь, ви розумієте, що така галузь, як тваринництво – зазнала найбільших втрат. Коні віддавали в рахунок зарплати і це племінні, тому що люди так само, тре було вижити. А на сьогодні що – кінних заводів немає, нічого немає, як воно буде працювати? Кінні заводи мали поставляти сюди коней, було трендепо, потом кращих з кращих вибирали на продовження поголів'я, племені, а віддавали в кінні спортивні школи, – каже Юрій Волинець.

На підприємстві сьогодні числиться восьмеро коней. Юрій Волинець запевняє: тварини не голодують, а у належному стані вдається утримувати конюшні і критий манеж.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here