Головна суспільство Конфлікт між громадою та духовенством: чи бути церкві на вулиці Карпенка? (відео)

Конфлікт між громадою та духовенством: чи бути церкві на вулиці Карпенка? (відео)

466

Конфлікт між громадою і церквою виник у Тернополі. Мешканці будинку №22А на вулиці Карпенка звернулися до TV-4 із інформацією, що у їхньому дворі, за крок від дитячого майданчика, закладають наріжний камінь під забудову церкви. Люди проти, оскільки вважають, що місця для відпочинку їхніх дітей не залишиться. Представники духовенства, які ініціюють зведення храму, натомість кажуть – причин для таких побоювань немає. Наша знімальна група оперативно виїхала на місце конфлікту.

В дворі будинку №22А на вулиці Карпенка у Тернополі приблизно півтора року тому поруч із дитячим майданчиком поставили хрест. У вівторок ввечері мешканці будинку, який має своє ОСББ, дізналися, що на цьому місці планують звести церкву. На освячення наріжного каменю під забудову сьогодні вдень люди прийшли із протестом. Згоди їхньої, стверджують, ніхто не питав, тож вважають появу тут церкви незаконною і побоюються, що після її побудови від місця, де нині граються їхні діти, залишиться вузька смужка дитмайданчику, на якій із дитячих утіх – одна гойдалка та пісочниця.

Саша, хлопчик із будинку № 22А вул. Карпенка: "Я не хочу щоб тут церкву будували, бо ми тут граємся, ми хочем щоб тут майданчик дитячий привезли".

Олександра Лінденкова, мешканка будинку № 22А вул. Карпенка: "Вважалося, що це територія нашого будинку. Як по документах вияснилося, що ЖЕК продав якимось людям оцю частину, де за деревами. Оце вже по суті получається не наша територія. Споконвіків, ми вже тут 15 років майже живемо, наші діти тут грали і футбол і волейбол".

Юрій Дусик, голова ОСББ будинку № 22А вул. Карпенка: "Якщо людина хоче йти до церкви, вона пройде будь-яку дорогу і дойде до цеї церкви. Нам церква в під'їзді не потрібна, це є святотатсво, це проти Бога, це не потрібно. Як може бути церква, коли тут люди, машини стоять, як може бути тут церква? Церква має бути на святому місці, а не на дитячих майданчиках".

Натомість ініціатори зведення храму, який належатиме Українській православній церкві Київського патріархату, стверджують: церква тут потрібна і будівництво її є законним.

Отець В'ячеслав Кізілов, протоієрей, військовий капелан УАПЦ Київського патріархату: "Всі документи є і нема такого, що самовільно. Все на такому рівні, що ніхто нічого не порушує.Люди, можливо, бояться, що тут втратиться якась дитяча площадка – ні. Ми готові навіть з тими людьми, котрі нас підтримують, зробити навіть осучаснену площадку, аби то було на користь людям і їхнім дітям, це саме найголовніше. Завдання церкви – не заволодіти якоюсь землею".

Перехожі, мешканці сусідніх будинків, які стали свідками конфлікту, принаймні ті, до яких із запитанням підійшла наша знімальна група, підтримали протестуючих.

Мешканка будинку № 14 вул. Карпенка: "Я думаю, що то зовсім неправильно, того тут не треба. Що нема церквів? Досить церквів є. Хто хоче, там собі ходить, тут не треба. Там є церква, нагорі є церква, аж дві, і православні, я думаю, що то не треба".

Мешканка будинку № 44 вул. Карпенка: "На мою думку, не потрібно, тому що тут через пару метрів є церква Святого Миколая і.. де діти повинні гратися? Не потрібно на мою думку".

Попри конфлікт, що виник, отець В'ячеслав Кізілов, як і планувалося, освятив наріжний камінь під забудову нової церкви, сподіваючись, що врешті із людьми вдасться порозумітись.

Отець В'ячеслав Кізілов, протоієрей, військовий капелан УАПЦ Київського патріархату: "Вбачаю щоби це був дерев'яний прекрасний храм, невеличкий хай він буде. Він тут впишеться, я думаю, і люди будуть задоволені не менше. Але просто як завжди, коли щось починається нове, воно неприроднє і дивне. І ми хочем до нього пристосуватись перш за все. Я людей цих розумію, вони бояться, вони думають, що тут буде якийсь собор, ні, тут буде невеличкий прекрасний затишний храм. Я думаю, ті дітки будуть ходити на недільну школу ще".

Тим часом мешканці будинку залишились на своїй позиції, яку планують відстоювати і надалі.

Юрій Дусик, голова ОСББ будинку № 22А вул. Карпенка: "Скоро діти будуть гратися на асфальті. Дивіться, тут дорога, тут зроблять забудову. В нашому домі більше як 12 дітей і ще от приїхала нова сім'я, в них троє дітей. Де гратися дітям? Ми будем звертатися в архбудконтроль, скаргу напишем в прокуратуру, в міську раду, скаргу міському голові Надалу – будем звертатись в всі інстанції. Ми хочемо справедливості, розумієте".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here