додому благоустрій Комунальники Тернополя почали боротьбу з “мокрою кашею” на дорозі

Комунальники Тернополя почали боротьбу з “мокрою кашею” на дорозі

508

vlcsnap-2014-12-10-18h16m31s200На окремих дорогах і тротуарах в Тернополі – мокра снігова каша. Комунальники наслідки снігопаду долають розчищенням і посипаннями сумішшю піску, солі і шлаку. Запевняють, поки що справляються. Нагадують пішоходам про пильність на зимових дорогах.

Дороги із сніговою кашею взимку – не проблема, каже заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський, головне, щоб під нею не було льоду. З цим комунальні служби сьогодні у Тернополі справилися, вважає чиновник. Власне, каша й утворилася через роботу комунальників, які за незначних снігопадів широкі дороги розчищають, а вужчі посипають сумішшю піску й солі або шлаком.

– Суміш поступово за цей період, поки вона працює, цей сніг з’їдає. Якщо суміш не встигає спрацювати, то тоді під вечір вже запускаєм щітки, і щітки змітають цю кашу, або пульпу, її ще називають, і по-новому посипають. І так проходить процес. Зараз на даний час не потрібно її забирати з дороги, тому що вона зараз насичена сіллю, насичена піском і це получаютьбся вже витрати коштів, тому що на даний час вона працює, – розказує заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

В такому випадку незручно було пішоходам, бо взуття сприймає таку кашу гірше, ніж шини автівок. Тому тротуари намагалися чистити повністю. Майже третину тротуарів у Тернополі змогли прибрати механізовано.


– Ці тротуари зачищені повністю і посипані, там снігу немає. Ті, які механізовано не встигаємо, які немає можливості механізовано відпрацювати – працюють двірники. Зрозуміло, що з швидкістю значно меншою, тому частина покриву все таки зберігається. Зараз не дуже був такий великий сніг і, якщо подивитися, тротуари в переважній частині зачищені, крім там вже віддалених вуличок,  і то продовжується зачищення, тим паче чекаєм ще плюсові температури, – говорить Олег Соколовський.

Водночас людям нагадують, що й їм слід бути уважними, адже зима лише почалася.

– Повинне бути відповідне взуття, повинна відповідно бути хода, а ми комунальники зробимо все, щоби дороги були посипані, щоб тротуари були посипані, щоби проблеми такої не було. Треба не забувати що зима є зима, і сніг є сніг, це природнє явище і його тре полюбити, а не з ним без кінця боротися, – каже Олег Соколовський.