додому Новини Кому підходять ортопедичні матраци і як їх вибрати

Кому підходять ортопедичні матраци і як їх вибрати

679

Здоровий сон вночі потрібен всім, адже це запорука продуктивності вдень. А отже, кожен повинен створити всі умови для цього. Одне з головних завдань – правильно підібрати матрац. У каталогах магазинів можна побачити такий вид виробів, як ортопедичний. Якщо ви перед цим вибирали матрац дуже давно, то, напевно, можете розгубитись, адже є доволі стійка думка, що це виключно спеціалізовані вироби. Однак це не так, розбираємось.

Кому підходять ортопедичні матраци

Отже, що ж таке ортопедичний матрац? Це виріб, який забезпечує необхідну підтримку для спини, м’язів та суглобів. Такі вироби бувають різної жорсткості, відповідно, відрізняється поняття комфорту для кожної окремої людини. А отже, обов’язково потрібно правильно підібрати спальну поверхню. Знайти різноманітні моделі можна в інтернет-магазині MatrasRoll ортопедичний матрац 180×200 – це основна спеціалізація сайту.

Зауважимо, що в тому разі, якщо ви маєте серйозні проблеми зі здоров’ям, що стосуються патологій опорно-рухового апарату, то варто підбирати з огляду на рекомендації лікаря. Це забезпечить врахування індивідуальних потреб організму.

Як вибрати ортопедичний матрац

Оскільки матраци бувають дуже різноманітні, то варто вибирати такі вироби залежно від індивідуальних потреб. Для цього скористуйтеся зрозумілим та зручним алгоритмом. Перше – це розмір. Ідеальний варіант – підбирати такий виріб під ліжко, тобто з урахуванням всіх розмірних характеристик. Це важливо, адже трохи більший або ж менший виріб здатен створити дискомфорт.

Наступний момент – це тип та наповнювач. Так, існують моделі з пружинами та без них. Перший тип доволі добре знайомий, адже свого часу всі матраци були саме з пружинними блоками. Можна виділити декілька типів конструкцій:

  • залежний блок. Це конструкція з пружин, які об’єднані в єдину систему міцним дротом по периметру. Такі вироби недорогі, але назвати їх ортопедичними важко, адже, по-перше, створюється ефект гамака, по-друге, двом людям на такій поверхні спати дуже незручно, оскільки один буде скочуватись до іншого;
  • блок із незалежними пружинами. Це один з оптимальних варіантів ортопедичного пружинного матраца. Ключова його особливість – відсутність жорсткої фіксації пружини одна до одної. Натомість кожен елемент вкладається в окремій мішечок, і саме вони між собою зшиті. Саме внаслідок цього досягається локальне стискання;
  • мультизональний блок. Це вдосконалений варіант пружинного матраца попереднього типу. У ньому, крім названих характеристик, є ще й різні за ступенем стиснення зони, що забезпечує максимально якісну підтримку.

Безпружинні матраци мають різні наповнювачі. Найпоширеніші з них – латекс, ППУ, кокосова койра, піна з ефектом пам’яті. Вони можуть чергуватись, що надає максимальну зносостійкість, довговічність та дотримання заявлених характеристик. Латекс, ППУ, піна з ефектом пам’яті – це синтетичні матеріали, які мають високі експлуатаційні властивості: вони довговічні, еластичні, швидко відновлюють свою форму, є гіпоалергенними, адже в них не заводяться паразити. Кокосова койра – натуральний матеріал, отриманий Із волокон екзотичного горіха, які ретельно пресуються. Він відповідає за жорсткість.

Важливий параметр – характеристики чохла. Він може додавати зручності користувачам. Наприклад, знайдуться моделі з мікромасажним ефектом. Є також матраци для різних сезонів – теплої та холодної пори року. Вони здатні охолоджувати або ж додатково утримувати тепло. Також окремі вироби мають антибактеріальне просочення, що робить сон максимально комфортним та безпечним.