Головна суспільство Компенсацію за комунальні послуги пропонує держава

Компенсацію за комунальні послуги пропонує держава

233

Ціни на комунальні послуги ростуть, як гриби після дощу. Вже здорожчали газ та електроенергія, з 1 липня подоржчає вода і, ймовірно, опалення та гаряче водопостачання. Сім'ям, для яких тарифи на комунальні послуги стануть непідйомні, держава пропонує отримати компенсацію. Це різниця між оплатою за комуналку, скажімо, у квітні та травні. Попри компенсацію і надалі діятимуть звичайні субсидії.

Компенсацію за різницю між старими і новими тарифами на комунальні послуги можна отримати з 1 липня. За розрахунками департаменту соціального захисту облдержадміністрації на таку компенсацію в області претендуватиме чи не сто тисяч сімей.  Аби отримати допомогу, потрібно звернутися в управління соціального захисту. Компенсацію надаватимуть ще за травень. Право отримати допомогу мають ті сім'ї, в яких загальний дохід на місяць не перевищує прожитковий мінімум сім'ї. Цей прожитковий мінімум визначають, враховуючих усіх зареєстрованих у помешканні.

– Для кожної демографічної групи береться прожитковий мінімум, який встановлений законодавством, сумується і це є совокупний прожитковий мінімум для сім'ї. Для працездатних людей на сьогоднішній день встановлено прожитковий мінімум 1218 гривень. Якщо проживає двоє працездатних осіб, то їхній прожитковий мінімум буде 1218 гривень помножити на два. Якщо їхній загальний дохід за останніх шість місяців не перевищує цієї суми, то вони будуть мати право на компенсацію, – розповідає перший заступник директора департаменту соціального захисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Компенсація буде нараховуватись безготівково на рахунки підприємств, що надають комунальні послуги. Подавати документи на допомогу можна протягом трьох місяців: з 1 липня до 30 вересня. Потрібно написати заяву, а також пред'явити паспорт, ідентифікаційний код, довідку про склад сім'ї і довідки про доходи. Компенсація не виключає субсидії і субсидія не виключає компенсацію, але між цими двома видами допомоги є відмінності.

– Немає обмеження майнового стану. Субсидія, наприклад, не призначається, якщо сім'я користується більше, ніж одним автомобілем, або призначається після рішення райдержадміністрації. А в даному випадку компенсація не має майнового обмеження. Тобто, будь-яка категорія громадян виключно розраховується совокупний дохід і середньомісячний дохід за шість місяців і визначається право, – каже Вадим Боярський.

Компенсація призначається на період з першого липня і до закінчення опалювального періоду 2014-2015 років.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here