додому АТО Колядки для воїнів АТО виконали хористи Архикатедри

Колядки для воїнів АТО виконали хористи Архикатедри

1603

Колядки для воїнів АТО заспівали хористи Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, що у Тернополі, а школярі показали дійство Маланки. Кажуть, таким чином хотіли продемонструвати любов і підтримку до наших захисників та передати їм на Схід частинку рідзвяного настрою.

Виступити перед бійцями АТО хористи Архикатедрального хор собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя, планували ще влітку. Кажуть, на жаль, поїхати туди так і не вдалося. Тому вирішили зняти виступ на відео і відправити на Схід. Ініціатором акції “Від серця до серця місток прокладаємо, українськими колядками усіх звеселяємо!” стала регент Катедрального хор собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Людмила Тимчак.

– Ми собі так подумали, чому би нам не зробити подарунок, який полетить і зв’яже нас містком із Лисичанськом. Принесе нашим хлопцям Різдвяну радість. Колядками хочемо підняти їх настрій, дадати їм гарного, позитивного. В програмі – колядки від Різдва і піходять плавно до Василя, – розказує регент Катедрального хору собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя Людмила Тимчак.

На свято Василія у деяких регіонах України водять Маланку. Для бійців АТО ці події відтворили учасники фольклорного колективу Тернопільської загальноосвітньої школи №20 “Щедрик”.

Наші захисники різдвяні свята проводять в окопах, під ворожими кулями. Та навіть у такій обстановці воїни знаходять можливість поколядувати, аби відчути різдвяний дух та родинний затишок, розповідають волонтери. Кажуть, охоче коляди вчать і воїни зі Сходу України, адже до того українські традиції їм були не дуже відомі. Тому такі акції для бійців дуже цінні.

– Хлопці, які місцеві, з Луганської, Донецької області, вони їх із задоволенням вчать. Їм це дуже сильно подобається. Вони розуміють, що якраз це і є справжня Україна. Цього вони недоотримали в дитинстві. Зараз вони це із задоволенням вивчають, – каже голова Тернопільської міської організації ветеранів АТО Дмитро Гайтко.

– До нас, буквально, тиждень назад приїжджали два побратима і вони були вражені, як то всьо відбувається, які тут на Західній Україні традиції. Як колядують, як зустрічають, в які образи вживаються люди. Їм дуже цікаво, вони взахваті, – додає голова ГО “Схід і Захід єдині назавжди” Василь Конько.

Виступ учасників акції “Від серця до серця місток прокладаємо, українськими колядками усіх звеселяємо!”, незабаром, зможете побачити і на каналі TV-4.