додому Головні Колектив та пацієнти Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина» закликають не руйнувати...

Колектив та пацієнти Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина» закликають не руйнувати передовий медичний заклад в області

1384

Колектив та пацієнти Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина» закликають не руйнувати передовий медичний заклад в області. А почалось все з того, що 4 квітня робоча група Тернопільської обласної ради проголосувала за пропозицію приєднати установу до обласної дитячої клінічної лікарні. Медики переконані – це вплине на якість та своєчасність надання допомоги в екстрених ситуаціях. В Управлінні охорони здоров’я області ж запевняють, що боятись – нічого. Більше про це – далі.

Біля дверей Тернопільського обласного перинатального центру “Мати і дитина” зібралося півтори сотні людей. Це працівники і керівництво клініки, породіллі та небайдужі. Усі вони стверджують – медзакладу загрожує зникнення. Адже перинатальний центр хочуть приєднати до Тернопільської обласної клінічної лікарні. За таку пропозицію проголосували на черговому засіданні робочої групи обласної ради з напрацювання пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я спільної власності в області 4 квітня.

Віктор Овчарук стверджує: на жодне із засідань їх не запросили. Тепер існує ризик втрати кваліфікованого медзакладу області. Адже земельна ділянка, де працює клініка, перебуває у безоплатній оренді згідно з рішенням міської ради від 2011 року. А заміна юридичної на фізичну особу призведе до переглядання та розірвання цього договору і втрати майна.

На збори колективу медзакладу завітала директорка департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, яка запевнила, що жодних офіційних рішень про об’єднання двох медичних установ поки немає. Наразі є лише напрацьовані в області пропозиції робочої групи, які надіслали до Міністерства охорони здоров’я.

Пацієнтки центру ж хвилюються, що об’єднання медзакладів вплине на якість та своєчасність надання допомоги в екстрених ситуаціях. Проте у МОЗ запевняють – боятися нічого.

Колектив перинатального центру закликає не руйнувати напрацьований роками професійний колектив та не об’єднувати медичні заклади. Про рекомендації Міністерства охорони здоров’я та рішення влади повідомлятимемо у наступних випусках “Провінційних вістей”.