додому Новини Колегія ОДА розглянула проект обласного бюджету-2013

Колегія ОДА розглянула проект обласного бюджету-2013

455

Про ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної зі снігопадами, йшлося сьогодні і на засіданні колегії обласної державної адміністрації. Також розглядали проект бюджету на 2013 рік.

Перемети на дорогах області сягали від одного до чотирьох метрів, казав доповідаючи керівник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області. На автошляхах Тернопільщини щоденно сніг прибирали до 180 одиниць дорожної техніки, залучали і техніку МНС та військових. У результаті дорогами державного і територіальних місцевого значення проїзд в області забезпечували, гірше було добратися до сіл.

– Ми мали надзвичайно великі проблеми на дорогах місцевого значення, тому шо третина населених пунктів – ми не могли в певний період забезпечити транспортним сполученням. На ранок сьогоднішнього дня я можу сказати, що всі населені пункти області забезпечені проїздом, хоча є проблеми, на яких проїзд ще утруднений і на яких ми працюєм, – розповідає начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Гнатів.

Далі докладно розбирали ситуацію з використаттям роторних снігозбирачів. До кількох голів райдержадміністрацій у зв'язку з ліквідацією наслідків снігопадів голова обласної адміністрації мав чималі претензії.

– Я, звичайно, сьогодні зроблю висновки серйозні по тих головах адміністрацій, які не знають, що їм в таких випадках робити, – заявив голова Тернопільської облдержадміністрації
  Валентин Хоптян.

Щодо проекту обласного бюджету на наступний рік, то є чимало новацій, кажуть у фінансовому управлінні, і нововведення дозволять Тернопільщині мати більше власних надходжень.

– Враховуючи оці всі нововведення, прогноз власних доходів обласного бюджету загального фонду складе на 13 рік майже 300 мільйонів гривень. Основне – це податок з доходів фізичних осіб – 218 мільйонів гривень; плата за адміністративні послуги – 15 мільйонів, збори за спеціальне використання природних ресурсів – 5,5 мільйонів гривень, – розказав перший заступник начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Степан Скибиляк.

Однак Тернопільщина і в новому році буде дотаційною. У структурі доходів загального фонду обласного бюджету-2012 офіційні надходження з державного бюджету складали понад 90%. 

– Тобто сьогодні можна констатувати, що ми великою мірою сидимо на шиї у держави і без вжиття радикальних заходів щодо реформування бюджетної сфери, координації відповідної роботи Тернопільській області, місцевим бюджетам буде дуже і дуже тяжко, – каже заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Василь Гецько.

Далі проект обласного бюджету-2013 має розгянути сесія обласної ради.