додому суспільство Кого не призиватимуть під час мобілізації

Кого не призиватимуть під час мобілізації

584

За будь-яких умов до армії підуть не всі. Не призиватимуть під час мобілізації військовослужбовців, які визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на термін до 6 місяців. Також не призиватимуть чоловіків, які виховують 5 і більше дітей до 16 років. Не мобілізуються матері неповнолітніх дітей. Або ж жінки, які зайняті постійним доглядом за будь-якою людиною, якщо більше ніхто не може забезпечити такого догляду. Під мобілізацію не підпадають народні депутати і депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Також під мобілізацію не підпадають народні депутати і депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Не призиватимуть й 18-річних хлопців – в цьому немає необхідності. В умовах фактичного військового часу не можна залучати людей, які не тримали зброю в руках, кажуть військовослужбовці. Опиратимуться в першу чергу будуть на добровольців, а також офіцерів, які служили у радянських військових училищах чи армії. Також ті, хто служив в 90-х роках, мають гарну підготовку – вони можуть бути мобілізовані в першу чергу. Якщо все таки виникне відкритий військовий конфлікт, то швидше за все, відбудеться наземна операція, яка буде підтримуватися з повітря армійською авіацією.

Таким чином, армії найбільше потрібні будуть наступні категорії військових фахівців: наводчики – оператори танків, бойових машин, оператори зенітно-ракетних систем, оператори переносних зенітно-ракетних комплексів і протитанкових керованих комплексів, механіки і водії всіх видів військового транспорту і просто водії колісного транспорту, на якому будуть встановлені певні типи озброєнь. За серйозніших обставин потрібні будуть і оператори артилерійських систем. Також армія гостро потребує операторів і всіх, хто здатний обслуговувати зенітно-ракетні комплекси і системи та повітряні машини. Йде мова про армійську та цивільну авіацію.