додому Новини Кобзар на полотні: у Тернополі відкрили виставку вишивки, присвяченої Шевченку (фото)

Кобзар на полотні: у Тернополі відкрили виставку вишивки, присвяченої Шевченку (фото)

404

До 210-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Шевченкіана у вишитих полотнах» , де представлено дев’ять вишитих портретів Тараса Шевченка та два килимки із текстом «Заповіту». Більшість з них виконані ще у 60–80-х рр. ХХ ст. умілими руками майстрів-уродженців Тернопільщини.

Усі вироби випромінюють часточку тепла людини, котра проводила багато часу над вишивкою. У кожній роботі є свої індивідуальні особливості. Адже, шиючи навіть за однією схемою, майстри вносили свої зміни: у підборі кольорів, ниток і тканини, в композиції зображуваного, іноді навіть у комбінуванні технік. Найчастіше використовували хрестик, значно рідше гладь, ручне ткацтво – гобелени, бісер. Більшість портретів доповнено вишитими написами, уривками з віршів Тараса Шевченка, пам’ятними датами.

«Особливою гордістю для нас є те, що життя Тараса Шевченка пов’язане з Тернопільським краєм. І це не була звичайна мандрівка. Нашу область великий поет відвідав на початку жовтня 1846 року у складі київської Археографічної комісії. Він побував у містечках Вишнівець, Почаїв, Кременець (на горі Бона), збирав і записував народні пісні, малював, спілкувався з місцевими жителями», – зазначили на сторінці музею.