додому культура Книги мовою есперанто презентував у Тернополі Віктор Паюк, який зараз мешкає у...

Книги мовою есперанто презентував у Тернополі Віктор Паюк, який зараз мешкає у США

858

У Тернополі відбулась зустріч із есперантистом, перекладачем,  спеціальним гостем Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Віктором Паюком – нашим краянином, який вже давненько мешкає у Сполучений Штатах Америки. У бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» Віктор представив свою невеличку виставку книг мовою есперанто.

27 жовтня в бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» відбулася презентація творчого доробку ”Зелена антологія” Віктора Паюка – відомого у світі есперантиста, перекладача, дослідника.

Чому «Зелена антологія»? Тому що символічним кольором, розповідає Віктор, міжнародної мови спілкування есперанто є зелений. Під час спілкування з учасниками презентації Віктор розповів про історію українського та світового есперанто-руху, його діячів, зокрема пов’язаних з Тернополем та Україною, співпрацю з відомими українськими та закордонними часописами, репрезентував свій творчий доробок, значну частину якого передав бібліотеці-музею.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Історію Архикатедрального Собору дослідив тернопільський священник Віталій Козак

– Одна з перших книжок. В принципі, це буде двохтомник есперантської літератури українською мовою. Таке видання в такому обсязі буде вперше в світі видаватись національною мовою. Вже готовий перший том – це поезія – який включає 33 есперантських відомих поетів, – розповідає есперантист Віктор Паюк.

Планується і видання другого тому, запевняє перекладач. Життя Віктора Паюка насичене знаковими подіями. Вкінці 90-х кілька місяців жив у Лондоні і познайомився із відомою перекладачкою Ольгою Керзюк, кураторкою української, білоруської та есперантської книгозбірень у Британській бібліотеці. Став її читачем. Мав доступ до цікавих матеріалів, написаних мовою есперанто. Здійснив переклад оповідань Василя Ярошенка, Миколи Бровка. До слова. За плечима Віктора Паюка чималий перекладацький доробок, як з української на есперанто, так і навпаки. Друзі пана Віктора, розповідають, що він людина з великої літери.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Останній бій УПА став основою книги “Віра. Воля”, яка побачила світ у Тернополі

Віктор Паюк у свій час, також, працював помічником президента TV-4. Згадує про цей час із посмішкою, зізнається, що працювати на каналі було одним задоволенням.

Нагадаємо, що нещодавно свою книгу під назвою “Для Бога все вчасно” презентував бард, керівник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик. Її він представив публіці під час святкування свого ювілею.