додому культура Книгу трагічно загиблого журналіста Дениса Захарчука презентували у його День народження

Книгу трагічно загиблого журналіста Дениса Захарчука презентували у його День народження

690

vlcsnap-2014-10-09-17h16m20s207“Плач Землі” – роман під такою назвою вийшов у світ. Книгу написав тернопільський журналіст Денис Захарчук. Два роки тому за трагічних обставин він загинув. З ініціативи матері книгу видали, а презентували сьогодні, у день народження Дениса.

Сьогодні тернопільському журналісту Денису ЗахарчукУ мало б виповнитись 33 роки. Мати розповідає, Денис був світлою, позитивною і доброю людиною, талановитим журналістом. Він був учасником Помаранчевої революції.

– Коли він повернувся з майдану, він там був у 2004 році, то я тоді замітила, що він став зовсім іншою людиною. Він любив життя страшно. Старався якомога більше пізнати, любив читати, любив нас своїх рідних, любив своїх знайомих, друзів, – розказує мати автора книги “Плач Землі” Ольга Захарчук.

Книгу “Плач Землі” Денис Захарчук написав приблизно у 2007-2008 роках. У той час безнадії і розчарування Денис писав про Україну, якою вона мала би бути. В його книзі Україна – не біда світу, а його порятунок. Наша країна, як епіцентр ухвалення рішень, важливих для долі цілого світу.

– Це Україна, яка є епіцентром, точкою перетину потоків сили для світу. Не потоків немочі, слабкості, анемії. Переважна більшість нашої прози і пригодницької, і високочолої інтелектуальної, то це романи про Україну біди, про те, як не склалося, як не вийшло все кепсько, лихо, погано, але цей автор зміг показати, як воно може бути в потенції, як може бути, коли Україна почує себе, – говорить старший науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту українознавства м.Київ Олександр Хоменко.


Це роман сюжетний, де є головні герої, теми кохання і боротьби. Самі ж герої роману – звичайні люди, які роблять героїчні вчинки.

– Автор показує українських лікарів, які рятують життя людям, яких охопила лихоманка, українських науковців, які з’ясовують причини тектонічних зламів, українську армію, яка рятує світ від терористів. Власне він показав, як Україна може не просити в світу помочі, а сама допомогти світові, – каже Олександр Хоменко.

Денис хотів видати роман ще за життя, але не склалося. Сьогодні до його дня народження на світ з’явився роман “Плач Землі”.