додому духовність Книгу про смерть і похорон Йосипа Сліпого видали до 30-ї річниці його...

Книгу про смерть і похорон Йосипа Сліпого видали до 30-ї річниці його відходу у вічність

639

vlcsnap-2014-09-11-12h14m03s220“Шлях у безсмертя” – книгу з такою назвою до 30-ї річниці відходу у вічність Блаженнішого Патріаха Йосифа Сліпого презентували у його рідному селі Заздрість Теребовлянського району. В основі книги – матеріали про смерть і похорон Патріарха, зібрані з періодичних видань 1984 року, що відтворюють зболений образ української діаспори 30 років тому, в момент смерті Йосифа Сліпого.

Про смерть і похорон велетня духу, Кардинала, Патріарха Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого йдеться в книзі “Шлях у безсмертя”, яку презентували у рідному селі Блаженного Заздрість Теребовлянського району. Видання вийшло в світ за підтримки Релігійного Товариства українців католиків “Свята Софія” /США/.

– Ця книга – це ще один вінок квітів в пам’ять Патріарха Йосифа. Це збірник усіх промов, які були виголошені в День похорону, а також у всіх поминальних богослужіннях. Зокрема, це і телеграми, промови, співчуття, серед яких і співчуття Вселенського Архиєрея, тодішнього Президента Америки і багатьох високопосадовців, які знали і розуміли багатогранність і непересічність такої особи – Патріарха Йосифа Сліпого, – розповідає голова Товариства Святої Софії в Римі отець Марко Ярослав Семеген.

Зібрані у книзі документи свідчать про незаперечний факт: Ісповідник віри Йосиф Сліпий, попри усі муки і тортури, численні звитяги і перемоги, почесті і прикрості, що він їх зазнав від своїх і чужих вже після приїзду на Захід, залишався перш за все шляхетною людиною, якій була притаманна щира, непохитна, майже дитяча віра в Бога і непорушна відданість Церкві.

– Наприкінці книги ми помістили ряд кольорових фотографій з поховань Йосифа Сліпого, які відбулися в Соборі Святої Софії. Цей Собор і збудував Йосиф Сліпий. Зокрема, ці цінні фотографії, одна з найцінніших прихід Святого Папи на похорон Блаженнішого Йосифа, – каже отець Марко.

Стоячи біля домовини Патріарха Йосифа, Папа Іван Павло ІІ сказав: “Він боровся за справедливу справу, йому належить пошана. Воістину перейшов він через хресне пережиття і терпіння подібно, як Христос на Голготі.