Головна культура Книгу поезій та есе “Ровер” Василь Махно презентує у Тернополі

Книгу поезій та есе “Ровер” Василь Махно презентує у Тернополі

772

vlcsnap-2015-06-03-15h48m01s220Поет, перекладач та есеїст Василь Махно презентує у Тернополі свою нову збірку поезій та есе під назвою “Ровер”. На метафоричному двоколіснику він обіцяє доставити читача у свої дитячі спогади, у рідний Чортків, Нью-Йорк, де мешкає вже багато років, Париж, Єрусалим та багато інших локацій.

Писав цю книгу Василь Махно три роки. Ровер, як у Західній Україні називають велосипед, назва символічна.

– Думаючи про назву книжки, я подумав, що ровер – це буде двоколісна метафора повернення і пам’яті. Повернення не, так би мовити, фізичного, але повернення через певні вузли: міста, якісь спогади дитинства і так далі, – розповідає письменник, поет, есеїст Василь Махно.

Деякі із творів вже друкувались у періодиці, частина – перекладена іншими мовами. Проте в українському варіанті – видані вперше. У есеях та віршах із “Ровера” – не лише українські реалії. Тут, серед інших, Єрусалим, Париж, Нью-Йорк та рідний Чортків. Саме із останнім пов’язане есе під назвою “Кури не літають”. Одна із сюжетних ліній – про родину останнього пана села Базар, що на Чортківщині, Фердінанда Респалдізе. Його життя Василь Махно відтворив, вивчаючи архівні та газетні матеріали того часу.

– Я віднайшов внука цього Респалдізе в Оттаві, а правнука – в Нью-Йорку. І минулого року ми зустрілися в Нью-Йорку із внуком, йому 80 років, а правнуку – десь 40 з лихвою. Ми зустрілися, говорили, це була якась дивовижна річ. Ми говорили про одну і ту саму місцину, але дуже далеко від неї.

В книзі є і розділ “Революція”. Вірші у ньому – про майдан та війну. Письменник переконаний, із часом в Україні повинна з’явитись проза, яка опише сучасні події. І переосмислить теперішнє дивне усвідомлення подій на сході.

– Мусить пройти період. Тому що не все однозначно, не все так просто. Тим паче, що ця війна на сході, вона має такий дивний характер. Вона якась позиційна, з блокпостами, перестрілюванням. Далі гинуть люди, мирні жителі, але фактично якихось бойових дій, армій, цього нема.

Презентація нової книги “Ровер” Василя Махна відбудеться 7 червня у галереї Бункермуз. Початок о 19:00, вхід вільний.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here