додому здоров'я Кір не полишає Тернопільщину, кажуть у Держсанепідслужбі

Кір не полишає Тернопільщину, кажуть у Держсанепідслужбі

425

Кір не полишає Тернопільщину. Поодинокі випадки захворювання на цю недугу Держсанепідслужба продовжує реєструвати в області. Цієї весни сплеск був позаминулого тижня, коли санітарні лікарі за первинними діагнозами зафіксували на Тернопіллі 22 випадки кору. Минулого тижня таких випадків було менше.

– За минулий тиждень в нас по первинних діагнозах зареєстровано лише 9 випадків. Але тим не менше за 3 місяці поточного року в нас по інфекційній захворюваності зареєстровано 62 випадки кору. Можна сказати, що це є велика цифра, але все ж таки, якщо порівнювати минулий рік, коли в нас був відмічений прогнозований ріст захворюваності, то в нас  все ж таки відмічається зниження на 82, 8 випадків. Якщо за минулий 1 квартал в нас було зареєстровано 363 випадки, то порівняно зараз лише 62 випадки, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Кір фіксують зараз не в усій Тернопільській області. Поодинокі випадки є лише у Бучацькому, Зборівському, Кременецькому, Підволочиському, Чортківському районах і в Тернополі. Такий стан речей у Держсанепідслужбі називають шлейфом пройденого торік піку захворюваності на кір. Із листопада 2011-го, коли на Тернопільщині почався стрімкий ріст захворюваності, до кінця року зареєстрували 40 випадків кору, за весь минулий рік – 1 тисячу 238 випадків. До стану 2010 року, коли на Тернопільщині кору не реєстрували взагалі, наша область повернеться, сподіваються санітарні лікарі, але не одразу. Поки що поодинокі випадки кору вони пов'язують і з характерною для цієї хвороби сезонністю.

– Як вона відповідає більше зимово-весняна сезонність, так ми і відмічаєм, що в березні десь реєструвались, і в квітні реєструються випадки, – каже Марія Павельєва.