додому Головні Кінострічки про події на Майдані, які отримали нагороди

Кінострічки про події на Майдані, які отримали нагороди

1089

20 лютого українці відзначають День Героїв Небесної Сотні і вшановують пам’ять тих, хто у боротьбі за краще життя, втратив власне.  Українські та іноземні режисери зняли кінострічки про трагічні події на Майдані. Деякі з них вже встигли отримати нагороди як на вітчизняних фестивалях, так і за кордоном.

“Скрізь Майдан”

 

 

Український документальний фільм режисерки Катерини Горностай розповідає про події на Євромайдані в Києві зимою 2013 – 2014 років. Зокрема, Горностай зображує масштабні події Революції гідності крізь призму особистостей і життя людей.

Прем’єрний показ стрічки пройшов 23 березня 2015 року на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини “Docudays UA”, де фільм отримав спеціальний приз імені Андрія Матросова від організаторів фестивалю.

 

 

 

 

 

 

 

“Зима у вогні”

Документальна повнометражна стрічка, яку зняв ізраїльський режисер Євген Афінеєвський. Події фільму розгортаються взимку 2013–2014, протягом 93 днів. “Зима у вогні” розповідає про рух за громадянські права, що перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію. Крім того, у кінострічку увійшли: інтерв’ю з протестувальниками, записи з місця подій та великомасштабний погляд на конфлікт.

Світова прем’єра фільму відбулась 3 вересня 2015 року на Венеційському кінофестивалі. У 2015 році фільм представили у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015, де він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Крім того, у 2016 році “Зима у вогні” була номінантом на премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”, а також отримала нагороду Golden Reel Award за “Найкращий монтаж звуку в документальному фільмі”.

“Майдан”

В основу документального фільму режисера Сергія Лозниці лягли кадри зйомок на Майдані Незалежності, що став центром масових виступів проти політики президента Віктора Януковича. Кінострічка показує революційні події в Києві в спокійних крупних планах без коментарів, заяв чи оціночних суджень.

Так, світова прем’єра відбулася 21 травня 2014 року на Міжнародному кінофестивалі в Каннах.

“Майдан” завоював головну нагороду 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі 6 жовтня 2015 року. Лозниця отримав гран-прі разом з грошовою премією у розмірі 2500 євро.

 

 

 

 

 

“Все палає”

Українська документальна кінострічка, яку зняв Олександ Течинський, Олексій Солодунов та Дмитр Стойков. Фільм розповідає про події на Майдані 2013–2014 років.

Прем’єра фільму відбулася 29 жовтня 2014 року в секції “Молодіжне кіно” на фестивалі DOK Leipzig у Німеччині, де картина була визнана найкращою східноєвропейською документальною стрічкою. Крім того, фільм увійшов у лонг-ліст номінантів на Європейський кіноприз 2015 у категорії найкращий документальний фільм.

“Євромайдан. Чорновий монтаж.”

 

Над документальним фільмом працювала низка режисерів, а саме – Роман Бондарчук, Володимир Тихий, Катерина Горностай, Андрій Литвиненко, Юлія Гонтарук, Андрій Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков.

Стрічка представляє собою збірку короткометражок, знятих безпосередньо під час подій на Майдані. Фільм розповідає про три місяці революції, “від обуреного протесту до народного єднання”. Так, у стрічці показали буденне життя на Майдані та найгарячіші моменти спротиву.

“Євромайдан. Чорновий монтаж” (2014) представили на відкритті Docudays UA. Крім того, на Міжнародному фестивалі документального кіно “Їглава” журі нагородило стрічку спеціальною відзнакою “Срібне око”.