додому культура Кімната-музей Слави Стецько буде у Тернополі

Кімната-музей Слави Стецько буде у Тернополі

449

Кімната-музей Слави Стецько буде у Тернополі. Таким чиному увіковічнити пам'ять дружини Ярослава Стецька, видатної української політичної діячки, співорганізатора Червоного Хреста УПА, має намір обласна організація Конгресу Українських націоналістів, яку колись очолювала сама Слава Стецько. В кімнаті-музеї планують експонувати особисті речі та архіви визначної українки – серед них і зумисне привезені з Німеччини, де колись мешкала Ярослава Стецько.

Кімнату-музей Ярослави Стецько облаштують у Тернополі в будинку номер 3 на бульварі Тараса Шевченка. Саме тут колись працювала видатна політична і громадська діячка, учасниця руху за незалежність України.

Оксентій Каменюк, почесний голова обласної організації Конгресу українських націоналістів: "Вона виступала тут перед людьми, вона приймала тут, приймала людей, от і її люди дуже любили. Тому я кажу, нам треба дорожити цим іменем. Це дійсно була людина, знаєте, поважна людина, людина сильної волі, так мені показалося і воно й справді так і було".

Експонувати тут планують чимало цікавого, пов'язаного із життям та діяльністю Слави Стецько.  Серед них – особисті речі, архіви, меблі із кімнати у Мюнхені, де колись мешкала Слава Стецько, які вже привезли в Україну.

Володимир Ткач, голова Тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів: "Це схематично поки що відображено, отут в куточку, це буде відтворений фрагмент кабінету, робочого кабінету Слави Стецько, в якому вона працювала. Це буде безпосередньо її робочий стіл, стелажі".

Наразі ж на місці кімнати-музею Слави Стецько КУНівці власним коштом роблять ремонт. За попередніми підрахунками, аби завершити облаштування музею, знадобиться більше 150 тисяч гривень, та постать Слави Стецько цього варта, кажуть ініціатори появи кімнати-музею.

Володимир Ткач, голова Тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів: "Ми сподіваємся що все-таки долучаться і жертводавці, як прості громадяни, так можливо і юридичні особи і ця робота буде проведена, буде завершена".

Відкрити музей Славі Стецько планують 14 жовтня цього року.