Головна освіта Кількість державних місць для бакалаврів у ВНЗ зменшилась цьогоріч на 3 тисячі

Кількість державних місць для бакалаврів у ВНЗ зменшилась цьогоріч на 3 тисячі

380

Більше 130 тисяч абітурієнтів, які вступають у вищі навчальні заклади України для здобуття рівня бакалавра, зможуть навчатися на державній формі. Порівняно з 2012 роком цьогоріч кількість державних місць зменшилась на 3 тисячі. А загалом державним замовленням охоплено 40% випускників шкіл, повідомляє веб-сайт Міністерства освіти і науки України.

Щороку Міністерство освіти і науки вносить корективи в обсяги державного замовлення. Цьогоріч запровадили нові принципи його формування. Рішення щодо державного замовлення виносила спеціально створена конкурсна комісія. До її складу увійшло більше 30 роботодавців.

Андрій Крисоватий, ректор ТНЕУ: "Кожен вищий навчальний заклад подавав свої пропозиції і разом з тим обгрунтовував саме чому ми даємо такі пропозиції. Необхідно було подати професорсько-викладацький склад, кількість, відповідна база, тобто готовність вузу саме забезпечити підготовку за державним замовленням".

До прикладу, у Тернопільському національному економічному університеті кількість державних місць залишилася на рівні минулого року. Там пояснюють: у виші відбувся невеликий перерозподіл між спеціальностями, зокрема економічними, правовими та технічними і комп'ютерними.

Андрій Крисоватий, ректор ТНЕУ: "Я, коли аналізую і здійснюю моніторинг на основі останніх 5 років, то цього року у нас не суттєво зменшилося саме державне замовлення на економіку та право. Хоча можна сказати, що якщо ми зменшили державне замовлення, наприклад, по напрямку фінанси і кредит, на 12 чоловік, то тих самих 12 чоловік ми отримали збільшення, наприклад, по управлінню персоналом і збільшенню комп'ютерних науках".

Заяви на вступ у вищі навчальні заклади України прийматимуть до 31 липня. Після цього у три хвилі проведуть зарахування на державну форму навчання. Списки рекомендованих оприлюднять 1, 5 і 8 серпня. Абітурієнти, які мають намір вступити за держзамовленням, повинні принести у приймальну комісію оригінали документів. В іншому ж випадку їх не зарахують до числа студентів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here