додому надзвичайне Кіберзлочинці крали гроші з банківських карток тернополян

Кіберзлочинці крали гроші з банківських карток тернополян

399

43-річна жителька Тернополя на одному із Інтернет-сайтів розмістила оголошення про продаж телевізора. Через деякий час до жінки зателефонував невідомий, якого начебто зацікавила пропозиція. Обговоривши деякі деталі,  продавець та покупець зійшлися на ціні. Жінка продиктувала чоловікові номер банківської картки, аби він зміг перерахувати туди кошти, проте згодом не лише не отримала гроші на рахунок, а й втратила майже 5 тисяч гривень.

Того дня надходили пропозиції й від інших покупців, але тернополянка лише потім зрозуміла, що це була одна і та ж людина. А поки – чекала на поповнення свого рахунку. Контролювати в мобільному режимі стан коштів виявилося неможливо – сім-картка була заблокована, що теж було «елементом» шахрайської схеми.

Що на рахунок не надійшло жодної копійки, а, навпаки, звідти було викрадено майже 5 тисяч гривень, жінка побачила, коли зайшла в систему Інтернет-банкінг. Не розуміючи, що трапилося, тернополянка звернулась за допомогою до правоохоронців. Вже від них довідалася про так звані «фішингові» схеми шахрайств. Оперативники підрозділу боротьби з кіберзлочинністю встановили, що кошти потерпілої невідомий зловмисник зняв в одному з банкоматів Києва. Особу підозрюваного встановлюють.

Розшукують правоохоронці ще одного зловмисника, від діяльності котрого потерпіла 48-річна мешканка обласного центру. Жінка продавала на одному з Інтернет-аукціонів весільну сукню. Замість омріяного прибутку втратила 3,5 тисячі гривень.