додому здоров'я Хворим дітям-пацієнтам гематології потрібна кров

Хворим дітям-пацієнтам гематології потрібна кров

372

Щороку в Україні збільшується кількість онкохворих дітей. Майже кожна дитина, яка проходить хіміотерапію, в той чи інший момент потребує переливання крові або її елементів.  Донорство в Україні розвинене погано. Відтак, онкохворі діти постійно потребують крові.

У гематологічному відділенні Тернопільської міської дитячої лікарні – курс лікування проходять онкохворі діти зі всієї Тернопільщини, розраховане відділення на 30 місць. Кожна дитина, що проходить курс хіміотерапії, постійно потребує переливання крові та компонентів крові.

– В нас віддалення розраховане на 30 хворих діток. Це загальна гематологія плюс онкогематологія. Зокрема, онкогематологічних хворих вперше виявлено в цьому році три випадки – свіжих дітей, які отримують зараз курс інтенсивної терапії. Це все індивідуально, відповідно, є потреба в замісній терапії людською кров'ю, компонентами крові. В нас буває так, що навіть 2-3 трансфузії вдень. Тобто, необхідність є велика в цьому, – розповідає завідувач гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Людмила Рудько.

Усі, хто може допомогти онкохворим  дітям і здати кров, повинен звернутись в гематологічне відділення Тернопільської міської дитячої лікарні на вулиці Клінічній.

– Звертатися до нас брати направлення, тоді ми пишемо в міську станцію переливання крові, що ця кров повинна строго попасти для дітей онкогематологічних, які лікуються в нашому відділенні. Якщо люди здають кров в станції переливання крові і приносять нам довідки, ми потім активно контролюємо і співпрацюємо із станцією переливання крові, щоб ця кров надходила для наших дітей, – каже Людмила Рудько.

Здавати можна кров різних груп, а вже станція переливання крові дасть гематологічному відділенню кров необхідної групи для кожної дитини.