додому здоров'я Хворих на ГРВІ після свят поменшало

Хворих на ГРВІ після свят поменшало

850

Прогнозований епідеміологами ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції у кінці грудня – на початку січня не справдився. Хворих навпаки меншає. Але це поки, кажуть медики. Погода для вірусних захворюваннь сприятлива, після свят люди знову повертаються у колективи, тому стабільна ситуація може змінитись вже невдовзі.

В новий рік – без ГРВІ. Принаймі хворих у перший тиждень 2014-го поменшало втричі.

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Зниження відповідно до 52-го тижня відмічалося на 35%. Абсолютна кількість людей, які звернулись за медичною допомогою, склала 1631. І відповідно вже на другому, цьому тижні, ми також відмічаємо зниження захворюваності".

Така ситуація для січневих свят характерна, кажуть медики. Хоча сам січень цьогоріч снігом і морозом область поки не потішив.

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Для області характерно, що в період новорічних свят кількість захворілих завжди знижується. Це прослідковується і по епідемічних порогах. Якщо взяти 50-й тиждень, це початок грудня, епідпоріг був 56,3, навіть на 52-му тижні епідпоріг складав 41,3, то вже на першому він опустився до 22,7".

Чи буде так і надалі, медики не прогнозують. Стабільна поки ситуація може змінитись незабаром. Погода вірусним захворюванням сприяє, люди повертаються на роботу у колективи. Зараз дві третини хворих – діти, а з понеділка школярі вийдуть на навчання. Тому і захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції може піти вгору.

Майже 8,5 тисяч мешканців Тернопільщини про своє здоров'я подбали завчасно, вакцинувавшись. Це менше, ніж 1% населення області, проте навіть з такими показниками вона залишається 5-ою в Україні за кількість щеплених. Вакцинація продовжується і досі. Але вакцинувались ви, чи ні, лікарі закликають не ризикувати: одягатись відповідно до погоди і вчасно звертатись за медичною допомогою.