додому надзвичайне Хурделиця та ожеледь стали на заваді і автобусному сполученню

Хурделиця та ожеледь стали на заваді і автобусному сполученню

416

Негода дошкуляє не лише пішоходам та автомобілістам. Хурделиця та ожеледь стали на заваді і автобусному сполученню. Лише у неділю, 9 грудня, було майже 90 зривів у графіку руху авобусів. Частина не виїжджала на рейс, а інші приїжджали із запізненнями. Станом на сьогодні ситуація трохи покращилася, повідомляють на автовокзалі станції "Тернопіль".

Не всі пасажири у неділю, 9 грудня, змогли дістатися до місця призначення. На Тернопільщині водії відчули усі "принади" зими: ожеледиця, хуртовина, налипання снігу. Через несприятливу погоду чимало автобусів або не виїжджають на рейс, або прибувають із запізненням. Інколи і на годину. Водії нарікають на стан доріг. Розповідають, найгірше було у неділю.

Водій автобуса: "Вчора опше бездоріжжя, можна так сказати. А нині трошка чистять, але слабенько. В Тернопіль неможливо заїхати. По об'їзній фури поробили пробки і всьо. То їхав через Лесі Українки".

Водій автобуса: "Є декуда місцями, але можна ся мирити. Я їду на Рогатин, а вчора я не робив, вчора був вихідний, а нині во їду. Та менше-більше може бути. Я не кажу, що ідеально, але декуда так трошки. То не годин так зробити, щоб вони зробили так, як має бути, але можна ся мирити, можна їхати".

Надокучає безперервний сніг і пасажирам.

Тернополянин: "Роботи велися я бачив на Бандери і на Злуки я бачив особисто їхали, розчищали. Це була 2 ночі. Але стан жахливий. Ясно, що служби працюють як можуть, але не справляються. Не знаю чи технічно, чи по людях, але не справляються".

На різних напрямках доріг на Тернопільщині ситуація різна. Водії розповідають, дороги розчищають, але вони слизькі. Важко було сьогодні дістатися сіл у напрямку Підгайців, Борщова. Трохи краща ситуація на дорозі до Бучача й Гусятина. Проблемою залишаються віддалені від центральної дороги села. Відмінити рейс або заборонити рух автобусів входить у компетенцію дорожньої служби, ДАІ та товариства "Тернопільавтотранс". На автовокзалі "Тернопіль" кажуть, такі рішення виправдані, бо безпека пасажирів – на першому місці.
 
Ірина Шпетко, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "Не випускаємо, затримуємо автобуси, повертаємо у зворотньому напрямку, бо безпека пасажирів у першу чергу".

Станом на сьогодні зранку вже є 25 зривів. Бувають зриви у зв'язку, що запізнився автобус, не повертається у зворотньому напрямку, бо дуже погана дорога, чекає до вечора, можливо, прогорнуть дорогу.

На дорогах Тернопільщини, за словами водіїв, працює спецтехніка, яка розгортає сніг. Як тільки погода покращиться, автобусні перевезення знову повернуться у звичний графік. А поки що водіям області радять без крайньої необхідності не їхати у далеку дорогу.